B l a n s k o - Start jarní části soutěže je za dveřmi. Fotbalisté FK APOS Blansko začnou boje o udržení v divizi sobotním utkáním proti Napajedlům. Trenér Tomáš Šenk se v rozhovoru ohlédl za průběhem zimní přípravy a poodhalil aktuální situaci v kádru.
V sobotu čeká tým první utkání v jarní části soutěže. Jak probíhá příprava?

Počasí nám dovolí jít konečně na travnatou plochu, za což jsem rád. Tento týden budeme pracovat jen s míčem a samozřejmě si něco povíme k tomu, jak bychom měli s Napajedly hrát.

Jak je na tom tým po zdravotní stránce?

Jsem rád, že mám kádr na zápas kompletní. Zranění se nám zatím vyhýbají, takže všichni hráči budou připraveni. Ale je teprve středa, tak bych to nerad zakřikl.

Poslední přátelské utkání proti Rájci skončilo 5:3. Těší tě víc vstřelené branky, nebo spíš převládá nespokojenost s inkasovanými?

Prvních 30 minut bylo podle našich představ. Dařilo se nám kombinace a také jsme byli produktivní. Poté jsme se přizpůsobili hře soupeře. Zápas nám ukázal pozitivní věci a odhalil nedostatky, ze kterých se chceme poučit. Spíše mě trápí ty inkasované branky.

V zimní přestávce jste odehráli celkem 10 přípravných utkání. Jak celkově přípravu hodnotíš i s ohledem na výsledky?

Zimní turnaj v Líšni byl velmi dobrou přípravou. Až na jeden zápas hodnotím turnaj pozitivně. Další přípravné zápasy s Polnou a Rájcem nám ukázaly, kde je potřeba se zlepšit. Věřím, že si z nich kluci vzali ponaučení.

Blansko v zimě opustili zkušení hráči Bednář, Němec a Zich. Jste schopni je nahradit?

Samozřejmě odchod Davida Bednáře je ztrátou. Je to kvalitní hráč, ale s tím se musíme vypořádat. Dostanou příležitost jiní mladí hráči. Za Jana Zicha se nám podařilo najít adekvátní náhradu v podobě Tondy Koláře. Libor Němec se nevešel do kádru a dále bych se v tom nepitval. On sám nejlépe ví, kde byl problém.

Do mateřských Jedovnic se vrátil útočník Martin Sehnal. Z tohoto pohledu bylo stěžejním úkolem udržení Karáska, což se podařilo.

Bohužel s Martinovým přístupem k tréninkům a vůbec k fotbalu to ani jinak dopadnout nemohlo. Jinak musím říct, že o Honzu Karáska bych měl zájem i kdyby Martin v Blansku zůstal. Touto cestou bych jemu i všem, co náš klub opustili, popřál ať se jim v nových klubech daří a děkuji jim za to, co pro náš klub odvedli.

V kolonce příchodů figurují jména mladých hráčů v podobě Doležela, Kudy a Oulehly. Kdo z nich má nejblíže základní sestavě a jak jsi s nimi byl spokojen v přípravě?

Všichni hráči zapadli a jsou určitě oživením. V tuto chvíli má největší šanci objevit se v základní sestavě Doležel. Kuda a Oulehla určitě šanci dostanou.

Do Blanska přestoupil z Rájce zkušený Kolář, který ukázal, že bude posilou.

Tonda je velmi kvalitní a poctivý fotbalista a pro nás je určitě posila. Má zkušenosti i z vyšších soutěží, takže dobře, že jsme se na jeho působení u nás s Rájcem dohodli. Tím bych chtěl poděkovat i vedení klubu, které v tomto ohledu odvedlo maximum.

Do kádru A týmu se dokázal probojovat i Miroslav Jelínek, kterého jsi na podzim vedl v B mužstvu. Dá se říci, že jeho výkony v zimní přípravě byly příjemným překvapením?

Míra dostal šanci a určitě se jí chytil. Poctivě trénoval a dokázal, že patří do kádru. Pro mě to až takové překvapení není, protože v B mužstvu patřil jednoznačně k nejlepším hráčům.

Vaším soupeřem budou v sobotu Napajedla. Co bys mohl o tomto týmu říct?

Napajedla na začátek nejsou lehkým soupeřem, i když v divizi jsou mužstva velmi vyrovnaná. Mají stejně bodů jako my, takže hrají také o záchranu. Věřím, že se nám podaří je porazit. Nějaké poznatky o jejich stylu hry mám, ale ty si samozřejmě nechám pro sebe.

Určitě nebudeš prozrazovat ani složení základní sestavy. Na kolik procent už máš o ní jasno?

Pokud se do soboty neobjeví komplikace, mám o základní sestavě jasno na 99 procent.

Cílem klubu je udržení divize. Máš ty jako trenér svůj osobní cíl nebo přání?

Rád bych navázal na spolupráci s Petrem Vašíčkem. Ten tady odvedl velký kus práce. Udržení v divizi je cíl můj i všech ostatních v klubu. Z jiného výsledku bych byl velmi zklamán.

Mohl bys touto cestou pozvat všechny příznivce blanenského fotbalu na první domácí zápas.

Byl bych rád, kdyby jich přišlo co nejvíce. My jim můžeme slíbit, že uděláme vše pro to, abychom je nezklamali. Hráčům, které jsem si vybral, věřím a oni určitě také potřebují důvěru vás všech a proto jim určitě přijďte fandit. V sobotu se těším naschledanou.