B r n o / B l a n s k o - Amatérské EURO v Irsku se blíží. Jihomoravský kraj vstoupí do turnaje 26. června proti Tuzlanskému kantonu z Bosny a Hercegoviny. Trenérský tým v čele s hlavním koučem Stanislavem Schwarzem pozval na první tréninkový kemp 31 hráčů.
Ten se uskuteční v pondělí 4. května v Bohunicích. O den později už musí Jihomoravský krajský fotbalový svaz nahlásit na UEFU širší nominaci 30 hráčů. Konečná nominace, která bude čítat 20 jmen, musí být odeslána 5. června.

V nominaci na první kemp je 18 hráčů z divize a 13 z jihomoravských krajských soutěží. Největší zastoupení mají Rosice, za které hraje pět pozvaných hráčů, čtyři jsou z Blanska, Hodonína a Moravské Slavie. Šestnáct nominovaných hrálo v zářijové kvalifikaci v Srbsku.

Nominace na tréninkový kemp výběru Jihomoravského kraje pro amatérské EURO

Brankáři: David Juran (Blansko), Marek Gruber (Bohunice), Martin Petráš (Hodonín), Lukáš Maňák (MS Brno)
Obránci: Michael Kršák (MS Brno), Roman Švarc (Tasovice), Tomáš Selinger (Rosice), Jakub Šplíchal (Blansko), Lukáš Trávník (Mutěnice), Jakub Havlásek (Rosice), Tomáš Novotný (Hodonín), David Müller (Blansko)
Záložníci: Radim Fiala (Bohunice), Miroslav Paul (Tasovice), David Lang (Rosice), Radim Záruba (MS Brno), Vlastimil Polák (Hodonín), Miloš Žoček (Rousínov), Tomáš Zůbek (Bzenec), Lukáš Koplík (Ratíškovice), Jaroslav Hromek (Mutěnice), Radim Holešinský (Mutěnice), Ondřej Makiš (Rosice), Tomáš Reška (Hodonín), Lukáš Kubíček (Sparta Brno)