B l a n s k o - Nadýchaný centr, přesná hlavička, gól. Fotbalisté FK Blansko vedou v Ivančicích 1:0. Gól v přípravném zápase za hosty střílí Jan Trtílek. Do konce utkání přidá ještě dva a Blansko odjíždí s vítězstvím 3:1.
„Jsem rád, že mi zápas sedl. Ještě to nebylo z naší strany ono. Ve druhé půli už se kvůli vedru spíš chodilo a byly tam nepřesnosti. Ale je to pořád příprava, ve které se sehráváme," řekl po pátečním zápase útočník, který se vrátil z testů z třetiligového Prostějova.

Tam se Trtílek kvůli zdravotním problémům do kádru neprosadil a minimálně podzim odehraje v divizním Blansku. „Tréninky i fyzické testy jsem zvládl. Ale v ostrém zápase se mi vrátily zdravotní problémy, se kterými jsem bojoval už v Blansku. Nevydržel jsem na hřišti moc dlouho a musel střídat. V Prostějově bych to měl znovu zkusit v zimní přestávce," řekl Trtílek.

V Ivančicích to ale byl střelecky jeho zápas. První branku mu na hlavu naservíroval centrem Nečas. Pak Ivančice srovnaly po kiksu blanenského gólmana Jurana, který z malé domů přihrál domácímu útočníkovi. Ve druhé půli střílel už jen Trtílek. „Honzovi se zápas povedl. Byl nejlepší na hřišti. Při vší úctě k soupeři, rozdíl mezi krajským přeborem a divizí je velký. Na takový tým v divizi těžko narazíme," uvedl kouč Blanska Michal Kugler. Za Blansko v Ivančicích nenastoupila čerstvá posila Petr Švancara. Exligový útočník komentoval ligový zápas Jihlava Sparta.

Ve středu hraje Blansko doma proti třetiligovému Prostějovu. Utkání na stadionu v Údolní začíná v pět odpoledne. „Čekají nás jen dva přípravné zápasy a už musíme ladit finální sestavu na divizi. Několik hráčů ještě není stoprocentně fit. Ullmann, Kugler, Buchta, Chlad," dodal Kugler. V sobotu pak o půl jedenácté dopoledne hostí Blansko Moravskou Slavii Brno.