2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Fotbalisté Ústí otočili utkání 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Blanskem. Hosté vedli díky trefě Žáka. Ve druhém poločase se ovšem dvakrát prosadil domácí Koubek a změnil vývoj utkání ve prospěch Army.

23. kolo , 8. května 2021, FK Ústí nad Labem - FK Blansko

FK Ústí nad Labem

2:1

0:1

Branky: 78. Koubek, 84. Koubek (pen.) – 27. Žák.
Žluté karty: 61. Brak (UNL), 78. Koubek (UNL), 81. Ikugar (UNL), 90+2. D. Němec (UNL) – 16. Ilko (BLA), 46. Žák (BLA), 87. Piták, trenér brankářů (BLA).
Rozhodčí: D. Černý – Antoníček, Vyhnanovský.

D. Němec – Strada, Brak, Hudec, Písačka (19. Chodora) – Miskovič, Emmer (51. Kušej) – Jakš (71. Jiránek), Čičovský (71. Koubek), Prošek (C) (71. Cantin) – Ikugar.

Halouska – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Klusák – Kopičár, Feik – Ilko (67. Vlachovský), Vasiljev (85. T. Machálek), Ngoma (76. Lhotecký) – Žák (C) (76. Kepl)

Ústí nad Labem nastoupilo před 320 diváky poprvé v sezóně s Davidem Němcem, neboť brankářská jednička Marián Tvrdoň si stejně jako Michal Bílek ze základní sestavy musela odstát karetní trest. Další nepříjemná rána přišla pro domácího kouče v 16. minutě, kdy Pavol Ilko fauloval Matyáše Písačku. Ústecký levý obránce po ošetření za postranní čárou musel odstoupit a příležitost tak dostal Daniel Chodora.

Domácí byli v úvodu utkání po sérii čtyř proher zakřiknutí a Blansko se ve 23. minutě dostalo k první velké brankové příležitosti. Střelecký pokus Adriána Kopičára dokázala zblokovat defenziva Army, k odraženému míči se následně dostal Filip Žák, který z velkého vápna nemířil přesně. O čtyři minuty později se stejná dvojice již prosadila, když první jmenovaný nalezl z rohového kopu vlastního kapitána, který prostřelil Davida Němce.

Ze zbytku prvního poločasu stojí za zmínění již jen šance Kennetha Tig – Ishor Ikugara, který po centru Karla Jakše z pravé strany při ponechané výhodě hlavičkoval zblízka nad, a proto nadále platil stav 0:1.

Do druhého dějství vstoupili ústečtí fotbalisté aktivněji a v 54. minutě spálili dvě tutové šance. Jiří Miskovič z trestného kopu vybídl Karla Jakše, který servíroval centr z pravé strany. Kenneth Tig – Ishor Ikugar nechal z bezprostřední blízkosti vyniknout Pavla Halousku, dorážka Daniela Chodory zamířila vedle.

V 68. minutě se Blansko dočkalo druhé branky, když Tarek Aggoun využil přihrávky od Adriána Kopičára z přímého volného kopu, gól ale nebyl uznán pro ofsajd. O tři minuty později provedl domácí trenér David Jarolím trojité střídání a měl doslova šťastnou ruku. Střídající Matthew Cantin svým centrem po sedmiminutovém pobytu na hřišti nalezl střídajícího Matěje Koubka, který hlavičkou rovněž po sedmi minutách na hrací ploše dokázal usměrnit míč mezi tyče.

Rozhodující moment střetnutí nastal v 83. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Kenneth Tig – Ishor Ikugar a hlavní arbitr Dalibor Černý neváhal s nařízením penalty. Za minutu z pokutového kopu se Matěj Koubek mířící k pravé tyči nemýlil, brankář Blanska skákal po balónu k opačné tyči. V samotném závěru vyfasoval žlutou kartu trenér gólmanů Jaromír Piták, jenž svými výroky chtěl urychlit rozehrávku Davida Němce.

Navýšit vedení Severočechů mohl ještě ve druhé minutě nastavení Vasil Kušej, který si z brejku vylámal zuby na Pavlu Halouskovi. Ústí nad Labem se podařilo ukončit černou sérii porážek a minimálně do neděle se vyhoupnout na čtvrté místo v soutěžní tabulce. Naopak třinácté Blansko bude muset v závěrečných kolech zabrat a spoléhat se i na výsledky soupeřů tak, aby opustilo předposlední sestupovou příčku.