H a v l. B r o d / B l a n s k o - První divizní start v dresu A týmu si na své konto připsal brankář Patrik Prosecký. Pro kmenového hráče Kuřimi to byla vydařená premiére. I když dvakrát inkasoval, předvedl spolehlivý výkon a pomohl k důležitému vítězství.
Patriku, velká gratulace, první divizní start v dresu Blanska a hned tři body. Jak hodnotíš vítězství v Havlíčkově Brodě?

Vítězství je parádní, získali jsme důležité tři body zvenku. První poločas byl divoký, domácí nám hodně dělali problémy svými akcemi po stranách, slušně kombinovali a měli tam několik nebezpečných centrů. Nám se naštěstí podařilo vstřelit tři branky. V poločase jsme si řekli, jakým způsobem budeme protihráče zdvojovat a lépe se zajišťovat. Domácí sice po stranách stále útočili, ale šancí už si tolik nevytvořili. My jsme pak čtvrtou brankou potvrdili vítězství.

Situace při inkasovaných brankách byli pro brankáře složité. Při první brance byl Vopršal na zadní tyči úplně volný, při druhé tě Veselský prostřelil. Jak jsi viděl tyto situace?

U prvního gólu nám to propadlo na zadní tyčku, sice to vypadalo beznadějně, ale nakonec to bylo těsné, mohl jsem to chytit. Druhá gólová střela byla hodně zblízka, bohužel mi míč prošel mezi nohami. Škoda, že mě protihráč nenastřelil.

David Juran se zranil v minulém utkání v Tasovicích. Byla pro tebe výhoda, že jsi celý týden věděl, že budeš chytat a mohl ses na první start v divizi dobře nachystat?

Určitě je to lepší, než kdybych se to dozvěděl třeba den před zápasem. V týdnu jsme se bavili i s Davidem, který mě také psychicky pomohl. Bohužel, jeho zranění si nějaký čas vyžádá, takže teď musím být připravený neustále.

Po prohře v Tasovicích se trenér rozhodl ke změně rozestavení i složení obranné řady. Jak podle tebe fungovala souhra v tomto zápase?

Bohužel se nám brzy zranil Franta Schneider, takže jsme se vrátili k tomu, co fungovalo na podzim, kdy na stoperu hráli Kuba Šplíchal a David Müller. Ti jsou na sebe zvyklí a sehraní, takže to fungovalo dobře. Dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a kromě dvou branek už jsme toho domácím moc nedovolili.

Tři body vás posunuly téměř do čela divizního pelotonu. Na tabulku je teď příjemný pohled...

Rozhodně, my si toho vážíme a užíváme si to. V kabině panuje výborná atmosféra. Musíme v tom pokračovat a pokusit se o co nejlepší umístění.

Děkujeme za rozhovor.