Minulý víkend vyšel mnohem lépe než ten předchozí. Zaváhání napravili blanenští fotbalisté v Otrokovicích, kde nastříleli krásné góly a odvezli si důležitou výhru. Nejen poslední výkon mužstva, ale také hru nových fotbalistů v kádru komentoval kouč Petr Vašíček.

V uplynulém kole jste porazili Otrokovice čtyřmi góly. Jak hodnotíte duel?
Po ne úplně vydařeném utkání se Slováckem B jsme se vrátili k fotbalu, který chceme hrát. To znamená k bojovnému, důslednému a rychlému výkonu, což se nám vyplatilo. Dali jsme rychlé branky a atmosféra se určitě zlepšila. Rozhodně se zápas nehodnotí špatně. Samozřejmě nám ale za stavu 3:1 hodně pomohl brankář, jenž chytil nějaké šance a nedopustil, aby se Otrokovice dostaly na kontaktní gól a aby nás pozlobily. Hlavní je, že jsme si drželi svůj styl, a když stejně odehrajeme i další utkání, bude to pouze k našemu prospěchu.

Pomáhá i skutečnost, že program zápasů už není tolik nahuštěný jako v minulých týdnech?
Je to věc, že anglické týdny prostě občas přijdou, hráči mohou být unavení a tak dále. Volnější program ovšem může pomoct, protože ještě když jsme měli kádr užší a přišlo zranění či jiná absence, museli jsme utkání absolvovat v méně lidech. Teď si už může tým trochu „oddechnout“, i když nutno dodat, že máme za sebou celkem náročný kondiční týden. Je to však lepší. Únava není tak velká, naše hra je rychlejší a máme lepší starty na míči. Tato situace určitě vyhovuje více.

Relativně novou posilou je Nikola Todorič, který přišel na hostování. Co říkáte na jeho první start v základu?
Chtěli jsme udělat nějakou změnu oproti Slovácku, na nějž jsme nasadili trochu ofenzivnější sestavu. Zato teď jsme hráli venku v Otrokovicích, tam jsme povolali od začátku Nikolu a myslím si, že nepodal vůbec špatný výkon. Uvidíme, co bude dál, jelikož o sestavu se trochu soupeří. Je možné, že bude hrát i nadále, ale také nemusí. Nicméně s jeho výkonem, a i celkově se zálohou, panuje spokojenost.

Dále se nově objevil na soupisce Moussa Paul Bakayoko. Jak byste ho přiblížil?
Fungují manažeři, kteří nabízí své hráče. O tohoto fotbalistu jsme se zajímali asi před měsícem a bylo trochu komplikovanější vyřídit víza s dalšími náležitostmi. Když si to vezmeme komplexně, máme mančaft celkem ustálený a je těžké do něj naskočit téměř v polovině sezóny. Takže nás musí přesvědčit, že patří do základu. Ještě nějaký čas potřebuje, je však pracovitý. Zároveň se trochu liší od dalších cizinců v našem týmu, kteří jsou dynamičtější. Moussa je spíše takový tvrdý hráč, ale uvidíme. Potrvá, než si ustálíme názor, kde by v našem klubu měl hrát.

Autor: Tadeáš Mima