Zápasy dorostu podzmní části se pomalu blíží ke svému konci. Krom nich se odehrál také jeden přípravní zápas Mladších žáků. Pojďme se společně na všechny výsledky podívat.

- 12. listopadu -

STARŠÍ DOROST:
FK Blansko – Sparta Brno 0:4 (0:4)

Sestava: Jan Kupka (46. Petržela) – Martin Sedláček (37. Klimeš), David Dračka (C) (70. Barák), Adam Vládek, Jan Brázda, Ondřej Badal, David Sedlák, Jakub Valenta (46. Doležel), Jakub Janíček (Nejezchleb), Ondřej Feilhauer, Roman Fojtík
Náhradníci: Viktor Petržela – Jakub Kunc, Adam Nejezchleb, Bruno Klimeš, Marek Doležel, Matyáš Barák
Střelci: -

MLADŠÍ DOROST:
FK Blansko – Sparta Brno 0:2 (0:0)
Sestava: Adam Pernica – Tomáš Pernica, Ondřej Farník (C), František Dujka, Dominik Zouhar, Tomáš Farník, Lukáš Málek, Natan Doubek, David Dračka, Matěj Ščučka, Alassane Traore
Náhradníci: Viktor Petržela – Robin Jarůšek, Adam Vládek, Marek Doležel, Dominik Buš, Jakub Kunc, Kryštof Kovář
Střelci: -

- 13. listopadu -

MLADŠÍ ŽÁCI B - PŘÍPRAVA:
FK Blansko B - Tatran Bohunice B 1:6 (0:2)
Sestava: Filip Škvarenina - Jakub Ševčík (C), Jakub Ženatý - Ondřej Buchta, Theodor Strelička, Sebastian Farník, Matěj Kuběna (nový hráč na zkoušku z oddílu Vysočany-Šošůvka/Sloup) - Tomáš Šemora, Viktor Berta
Náhrandíci: Filip Nečas, Vojtěch Illek, Radim Zouhar, Ignác Segeťa, Radim Kuběna
Střelec: Nečas

Komentář trenéra Libora Škvareniny

Bylo dohodnuté, že po skončení podzimní sezóny ještě odehrají ml.žáci nějaké přípravné zápasy. V prvním z nich jsme v Blansku na umělé trávě přivítali Tatran Bohunice B, kterému se daří v městském přeboru Brno-město. Soupeř se prezentoval jako kompaktní dobře organizovaný tým, který se opírá o kvalitní práci s míčem. Také v tomto zápase jsme nastoupili v "zažitém" rozestavení 2-4-2 a chtěli jsme hlavně pokračovat ve snaze prosadit se v soubojích 1 na 1 kdekoliv na hrací ploše. Dobrá zpráva je, že odvaha našim hráčům nechyběla a časem určitě poroste také procento úspěšnosti. Tentokrát o něco méně fungovala rozehrávka od brankáře, částečně rychlým přistupováním soupeře k našim hráčům a částečně vlastními nepřesnostmi. Nabídka pohybem do volných prostor byla od začátku zápasu u většiny hráčů poměrně dobrá, postupem času se však hráči začali více shlukovat a tím i utrpěla kvalita hry. Soupeř měl v tomto zápase více střeleckých pokusů, velkou část však dokázal zlikvidovat brankář za pomoci svých spoluhráčů. Také my jsme si vypracovali svou aktivitou docela dost možností k zakončení, nicméně i soupeř měl velmi kvalitní oba brankáře, kteří naše pokusy dokázali likvidovat. A když se nám podařilo snížit na 1:3, nadechovali jsme se k možnému dorovnání skóre, případně i obratu. I když nakonec v závěru soupeř dalšími zásahy skóre zvýraznil ve svůj prospěch, můžeme konstatovat, že naši hráči určitě nezklamali a budeme tedy dále pokračovat v nastavených tréninkových cvičeních, abychom i příště mohli vidět další zlepšení v soubojích 1 na 1 a také ve využívání velké hrací plochy pro dobré držení míče s následným "hledáním okének" v rozestavení soupeře k úspěšnému zakončování našich akcí. Chtěli bychom také ocenit přístup a poděkovat hráčům soupeře, kteří našim hráčům po skončení zápasu a tradičním pozdravu pomohli s úklidem pojízdných branek. A jak už bývá u nás zvykem, rodiče/fanoušci naše hráče dokázali povzbuzovat a podpořit také za nepříznivého stavu. Děkujeme. Je to hodně důležité, takto naši hráči budou vnímat náš HLAVNÍ CÍL. A tím je, že NAŠI HRÁČI BUDOU MÍT STÁLE VELKOU CHUŤ SE ZLEPŠOVAT = DÍLČÍ ÚSPĚCHY UŽ MŮŽEME NĚJAKOU DOBU SLEDOVAT !!!

NÁSLEDUJÍCÍ PROGRAM MLÁDEŽE

Autor: Adam Přikryl