Dorost čeká poslední kolo před zimní přestávkou. Krom nich se odehrál také turnaj Starez Cup Mladších žáků. Pojďme se společně na všechny výsledky a program na následující týden podívat.

19. listopadu -

STARŠÍ DOROST:
AFK Humpolec – FK Blansko 1:4 (1:2)

Sestava: Adam Pernica – Tomáš Pernica, Ondřej Farník (C), František Dujka, Dominik Zouhar, Tomáš Farník, Lukáš Málek, Matěj Ščučka, Marek Doležel, Vladislav Němec, Dominik Buš
Náhradníci: Viktor Petržela – David Dračka, Adam Vládek, Kryštof Kovář, Patrik Palacký, Jan Brázda, Miroslav Kala
Střelci: Buš, Málek, Farník T., Zouhar

MLADŠÍ DOROST:
AFK Humpolec – FK Blansko 3:2 (0:1)
Sestava: Viktor Petržela – Martin Sedláček (61. Klimeš) , David Dračka, Adam Vládek (46. Nejezchleb), Jan Brázda, Ondřel Badal (C), David Sedlák (68. Šulc), Jakub Valenta, Jakub Janíček (55. Barák) , Roman Fojtík, Marek Doležel (46. Kunc)
Náhradníci: Jan Kupka – Adam Nejezchleb, Jakub Kunc, Bruno Klimeš, Matyáš Barák, Jan Šulc
Střelci: Valenta, Brázda

- 20. listopadu -

STAREZ CUP-2011 | Brno – Ivanovice
Sestava:
Filip Škvarenina – Daniela Bezdíčková, Matěj Kuběna (na zkoušku z týmu Vysočany-Šošůvka/Sloup), Jan Moravec (na zkoušku z týmu TJ Vavřinec), Dominik Slouka, Tomáš Šemora, Theodor Strelička, Sebastian Farník, Jakub Ženatý
FŠ Třebíč - FK Blansko 8:1
FK Blansko - Tatran Bohunice 1:2
FK Blansko - SK Líšeň 2:4
FC Boskovice - FK Blansko 1:8
FK Blansko - FC Velké Meziříčí 1:3

Komentář trenéra Libora Škvareniny

V turnaji jsme se chtěli zaměřit hlavně na odvahu prosadit se v soubojích 1 na 1 kdekoliv na hrací ploše a také na co největší snahu využívat volné prostory pro držení míče a následné vytváření příležitostí k ohrožení branky. První bod se v odehraných zápasech dařilo všem hráčům (a několikrát i brankáři) celkem dobře plnit. Rezervy se zatím ještě dost objevovaly ve druhém bodě, když zejména v posledním zápase se naši hráči neustále tlačili pouze dopředu a nevyužívali dostatečně možnosti "roztáhnout hřiště" třeba i souhrou s brankářem.
V prvním zápase proti FŠ Třebíč jakoby nebyli naši hráči ještě probuzení a nezachytili začátek, aby se postupně rozehráli ke slušnému výkonu. Tento si pak přenesli i do zápasu proti Bohunicím, který sice také prohráli, ale prezentovali se přece jen zlepšeným výkonem. Následně pak šli do zápasu proti Líšni trochu se sklopenými hlavami, což se projevilo průběžným vedením soupeře o 4 branky. Pak ale naši hráči "vstali z popela jako bájný pták Fénix", začali "lítat po hřišti" a přesvědčili sami sebe, že žádnému soupeři nechtějí nic dát zadarmo. Výsledkem bylo snížení na rozdíl dvou branek a drama do posledních sekund. V předposledním zápase proti Boskovicím už hráli uvolněně a s lehkostí. Předvedli mnoho krásných akcí, kterým hodně z přítomných diváků uznale zatleskalo. V závěrečném zápase proti Velkému Meziříčí se nepodařilo našim hráčům vyrovnat se situací, kdy se soupeř se všemi 4 hráči stáhl hluboko na vlastní polovinu a uzavřel tak prostor před brankou. Následně po zisku míče vyrážel do rychlých protiútoků, které dokázal úspěšně zakončit. Nicméně naši hráči odehráli 5 krásných zápasů s kvalitními soupeři a získali další cenné zkušenosti, které si jistě přenesou do svých dalších zápasů.

NÁSLEDUJÍCÍ PROGRAM MLÁDEŽE

Autor - Adam Přikryl