Blansko - Blanenský sportovní management pracuje na posílení a zejména rozšíření kádru. Novou tváří v kabině Blanska se tak stává mladičký střední obránce - Tomáš Vincour, který přichází do Blanska na hostování z prvoligového Slovácka.

Reakcí na dlouhodobé zdravotní problémy Ondřeje Sukupa, či zranění Jiřího Hušky, je příchod mladého obránce ze Slovácka - Tomáše Vincoura. „Snažíme se reagovat na marodku a skutečnost, že nám může taky vypadnout obránce kvůli trestu,“ popisuje důvody angažování nové obranné síly kouč Oldřich Machala.

„Tomáš je mladý a perspektivní obránce. Uvidíme jak se adaptuje. Věřím, že může být přínosem pro náš tým,“ dodává Machala.

Mladý bek přichází do Blanska z prvoligového Slovácka, kam se letos na jaře přesunul z pražské Slavie. „Zástupci obou klubů se společně s mým manažerem domluvili na podmínkách mého hostování a pak už bylo jen na mém úsudku jak se rozhodnu,“ říká ke svému transferu Vincour.

Tomáš Vincour tak až do konce letošního ročníku rozšíří řady Blanska. Úplnou neznámou však pro něj tým z jihu Moravy není, neboť proti Blansko naskočil v letní přípravě. „V létě jsme se Slováckem hráli první přípravné utkání právě proti Blansku a kluci ukázali, že mají dobrý tým a zaslouženě postoupili do druhé ligy,“ popisuje Vincour svou znalost nového působiště.

A jak vnímá nová posila kabinu nováčka Blanska? „Musím říct, že je tady výborná kabina, což je vždy základ. Máme tady kvalitní hráče a věřím, že to bude šlapat,“ uzavírá Vincour.

První zkouškou si Vincour prošel hned v pátek proti Baníku, když naskočil po boku Mariana Štrbáka a zapsal si první start za Blansko. „Prohra samozřejmě mrzí, ale soupeř byl opravdu kvalitní. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli na hřišti a měl jsem to tak o něco jednodušší,“ vrací se k prvnímu startu za Blansko Tomáš Vincour.