B l a n s k o - 1. února 2017 nás navždy opustil po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 70 let dlouholetý fanoušek, funkcionář a zejména komentátor sportovních akcí ve městě Blansku pan Rudolf Šebela.
V době, kdy pracoval v Metře Blansko, jsme mohli jeho hlas slyšet v pátečním rozhlasovém okénku, kde zval zaměstnance na kulturní a sportovní akce, popřál jim k jejich výročím a seznamoval je s různými podnikovými aktivitami.

Známý byl především díky komentování fotbalových utkání na ulici Mlýnské. Po sloučení klubů Metry (ASK) a ČKD Blansko hlásil rovněž i na Údolní ul. utkání nového klubu FK Blansko. Přes zimu zase hokejová utkání a turnaje na zimním stadionu. Odkomentoval také prakticky všechny ročníky mezinárodního turnaje mladších žáků – Memoriál Miroslava Krabičky a těch bylo již 33.

Jeho život byl spojen hlavně se sportem, i když sám aktivně nesportoval. Od roku 1971 byl členem Spartaku Metra Blansko (později ASK Blansko), kde působil ve fotbalovém klubu jako funkcionář ve výboru, ale hlavně jako hlasatel fotbalových utkání, kterých odhlásil přes 3 000. Hlásil též výsledky utkání na JmKFS Brno. K jeho aktivitám patřila i funkcionářská činnost v komisích OFS Blansko.

Byl pravidelným dopisovatelem do okresních novin Nový život (později Týden u nás). Rád se zúčastňoval tipovacích soutěží fotbalových utkání v Týdnu u nás a v Zrcadle. Byl velkým příznivcem Sparty Praha, kde ho těšilo, že za ni chytal blanenský odchovanec Jaromír Blažek.

Proto společně na Rudolfa tiše vzpomeňme, určitě si to za jeho životní činnost zaslouží.

Autor: Karel Ťoupek