B l a n s k o - V neděli se v hale TJ ČKD Blansko uskutečnil tradiční halový turnaj starších žáků pod názvem Z - Model CUP 2012.
Za účasti osmi kvalitních týmů bylo sehráno celkem 18 zápasů, v nichž se bylo rozhodně na co dívat. Turnaj finančně zastřešil pan Milan Král pod hlavičkou své firmy Z - MODEL, za což mu patří poděkování. Pro hráče tak byly připraveny poháry, medaile a věcné ceny, které osobně předal na závěr při slavnostním zakončení turnaje.

Blanenskému týmu se nevydařil vstup do turnaje. V prvním utkání s Medlánkami neproměnil několik vyložených šancí a nakonec ještě obdržel branku. Druhé utkání s favoritem turnaje inkasovalo Blansko hned na začátku branku. Poté se snažilo stav otočit, ale i vinou velké smůly prohrálo 2:0 a zavřelo si tak cestu do semifinále.

Poslední utkání ve skupině již Blansko odehrálo podle představ trenéra. Bohužel už bylo pozdě a tím se tak stalo „hostitelským týmem“, který přenechal trofeje jiným.

„Bereme to jako zpestření zimní přípravy, jelikož v hale netrénujeme tak často jako v předchozích letech. Co si však vzpomínám, pod čtvrtou příčku jsme na turnajích nikdy nešli. Překvapením pro mne byly mužstva Lískovce a Medlánek, která se už takto zařazují po několikáté ke kvalitním celkům z Brna. Turnaj splnil účel a chci touto cestou poděkovat všem, kteří velkou i malou měrou pomohli s jeho organizací,“ doplnil trenér Michal Šenkeřík.

Konečné pořadí:
1. Tatran Starý Lískovec
2. FC Moravský Krumlov
3. Tatran Bohunice
4. FC Medlánky
5. FK Blansko
6. SK Vojkovice
7. SK Moravská Slávia Brno
8. 1. SK Prostějov

Nejlepší hráč: Radek Bohunský (Moravský Krumlov)
Nejlepší brankář: Jakub Švantner (Medlánky)
Nejlepší střelec: Adam Foral (Lískovec)