2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Druhou remízu za sebou si připisují fotbalisté Blanska, kteří hráli ve Velkém Meziříčí. První půle sice dopadla 1:0 pro soupeře, dvacet minut před koncem však srovnal na nerozhodný stav Filip Smrčka, čímž týmu pojistil třinácté místo MSFL.

30. kolo , 29. května 2022, FC Velké Meziříčí - FK Blansko

FC Velké Meziříčí

1:1

1:0

Branky: 20. Plichta – 70. Smrčka
Žluté karty: 10. Nedvěd (VEM), 65. Demeter R. (VEM), 88. Sysel (VEM) – 66. Feik (BLA), 78. Blažík (BLA), 88. Černý (BLA)
Rozhodčí: Malimánek – Mojžíš, Kolář

Kolář – Pavlík (73. Sysel), Puža, Demeter P., Dolejš, Šuta, Nedvěd (61. Bouček), Plichta (61. Malata), Demeter R., Komínek (C), Mucha

Nešetřil – Blažík, Smrčka, Černý, Feik, Šíp (71. Chyla), Zúbek, Todorič, Štencl (90. Fiala), Machálek (C), Tulajdan (57. Alexa)

Žádná větší změna se v sestavě Blanska nekonala. Mezi tyčemi úřadoval Petr Nešetřil, na hřišti nechyběl ani kapitán Tomáš Machálek. Jedinou změnou oproti minulému kolu byla absence Martina Pecucha, která tak otevřela dveře do zahajovací jedenáctky Marku Zúbkovi.

V prvním poločase padla jediná branka, kterou měli na svědomí domácí. Za Velké Meziříčí se střelecky prosadil Antonín Plichta, když kolem dvacáté minuty otevřel skóre. Tento výsledek navíc vydržel až do konce dějství a Blansko mělo co dělat, aby ve zbytku utkání srovnalo.

Nerozhodný stav přesto hosté vybojovali. Na prahu závěrečné dvacetiminutovky mířil přesně Filip Smrčka, čímž upravil výsledek na finálních 1:1. Blansko tak na půdě Velkého Meziříčí urvalo bod a podruhé za sebou odešlo bez porážky.

V tabulce MSFL však zůstává situace stabilní. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka se nacházejí na třináctém místě se ziskem 32 bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát tři duely, přičemž hned dva z nich čekají Blansko v nadcházejícím anglickém týdnu.

Středa 1. června se ponese ve znamení venkovní bitvy se Zlínem B. V neděli 5. června potom odehraje Blansko poslední zápas před domácím publikem proti Uničovu. Ligu potom uzavře mančaft v pátek 10. června na hřišti Hlučína.