Blanenská defenzíva vítá tři nová jména. Stoperskou část obrany vyztuží Tarek Aggoun. Vytáhlý stoper původem z Francie prošel hned několika kluby ve třetí francouzské lize. Druhou posilou do obranné fáze je krajní bek Dejan Koraksic, který má zkušenosti s nejvyšší soutěží v Bosně a Hercegovině. Poslední posilou je návrat Tomáše Feika z hostování, který se v zimě probojoval do druholigového kádru. Opakem příchodů jsou odchody. Ty se týkají hned několik hráčů, kteří na podzim oblékali blanenský dres.

Tarek Aggoun přichází do Blanska s jasným úkolem - vyztužit střed obrany. Třiadvacetiletý stoper přichází z francouzského Toulouse Rodéo, kde odehrál poslední dvě sezóny. V minulosti také působil v mládežnickém týmu Stade Reims.

Dejan Koraksic přináší do Blanska zkušenosti z první a druhé ligy v Srbsku a první ligy v Bosně a Hercegovině. Podstatnou část kariéry strávil Dejan v klubu Metalac Gornji Milanovac, kde odehrál více než sedm desítek duelů, ve kterých se jako obránce dvakrát prosadil a čtyřikrát se podílel na gólu asistencí.

Dejan Koraksic, foto: Facebook/FK Radnik Bijeljina

Do kádru Blanska se navíc probojoval Tomáš Feik, který tak v jarní části bude oblékat blanenský dres. Na podzim hostoval "Faja" na Vrchovině, kde odehrál devět zápasů a připsal si dvě žluté karty.

Součástí změn v kádru jsou nevyhnutelně i odchody. Blanenský dres opouští jeden z tahounů týmu ve třetí lize a služebně jeden z nejstarších, Daniel Přerovský. Osmadvacetiletý křídelník se po dvou letech v blanenském dresu loučí a míří do třetiligových Rosic. Díky za vše, Přero!

V neposlední řadě nebude dres Blanska na jaře oblékat Lukáš Maňák, který kryl na podzim záda Pavlu Halouskovi. Po půl roce stráveném v kádru Blanska se s bránou Moravského krasu loučí také Martin Holek, který míří do divizního Hodonína. Prozatím posledním odcházejícím je David Machalík, kterému bylo ukončeno hostování.

Všem hráčům, kteří náš klub opouštějí děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v novém angažmá.