9. října letošního roku naposledy vydechl bývalý kouč fotbalistů Blanska a také jeho bývalý hráč - Antonín Juřica. Stalo se tak po dlouhé nemoci, které Antonín dlouho vzdoroval. Klub vyjadřuje rodině upřímnou soustrast. Antonín Juřica se dožil věku 74 let.

Kariéra Antonína Juřici začala v rodných zlínských Malenovicích v tamním žákovském družstvu. A protože to s míčem uměl, vytáhli si ho coby dorostence funkcionáři ze sousedního klubu Letná Gottwaldov. Vojnu strávil v brněnské Dukle. Po vojně přestoupil do Metry Blansko, odkud následně odešel do nově se tvořícího divizního družstva ČKD Blansko. V roce 1980 se přesunul do Ráječka, kde u družstva mužů započal svoji trenérskou kariéru. Postupně poté trénoval A muže a dorost ČKD Blansko, muže Kuřimi a Olešnice. V sezoně 2005/06 trénoval A tým FK APOS Blansko, se kterým postoupil do krajského přeboru. Pracoval také ve výkonném výboru FK. V roce 2009 vrátil do Olešnice, kde svoji trenérskou kariéru ukončil.