B l a n s k o - S koncem podzimní části MSFL se pomalu rýsuje schéma a plán zimní přípravy, včetně přípravných zápasů.

Blanenští fotbalisté zažívají povedenou podzimní část MSFL, aby byla podobně povedená i jarní část soutěže, bude nutné se na ni poctivě připravit. „V létě jsme prováhali ty lepší soupeře a neměli jsme vlastně žádnou pořádnou zkoušku. Hráli jsme víceméně s divizními týmy. Vůbec nás to neprověřilo a šli jsme, jak se říká, třista z místa do třetí ligy. Teď už na to byl čas a potkáme se týmy hrajícími druhou a třetí ligu,“ hodnotil soupeře pro zimní přípravu kouč Blanska .

Blansko se tak na začátku roku 2020 potká s kvalitními týmy z druhé ligy, jakými je například Líšeň, nebo Prostějov. Třikrát se také "kolbenka" střetne s týmy Zbrojovky Brno. Na úvod přípravy s áčkem, poté s U19, jednou s divizním béčkem. „Podařilo se nám domluvit hned tři zápasy, ale bohužel rovnou na začátek, takže na generálku máme Prostějov. Jde primárně o to, že je Brno blízko, navíc béčko Zbrojovky může být za půl roku v MSFL, takže je to velice kvalitní soupeř,“ myslí si Zbyněk Zbořil

S nadcházející zimní pauzou přijde i pro fanoušky zajimavé období v podobě otevření přestupového okna. I tam může být Blansko aktivní, neboť po velké části podzimní MSFL je na první místě. „Nějaké mezery vidíme, ale to si zatím nechám pro sebe. Primární bude vyhodnotit podzimní část soutěže, až potom budeme řešit co dál. Víme co chceme doplnit, ale musíme si primárně říct, co budeme chtít na jaře hrát, “ uzavřel rozhovor na téma zimní pauza lodivod domácích.