B l a n s k o - V úterý krátce před 18. hodinou se poprvé v tomto roce zaplnila kabina A mužstva FK APOS Blansko. Nový trenér Tomáš Šenk společně s asistentem Michalem Kuglerem přivítal na zahajovacím tréninku 15 hráčů.
Úvodní trénink absolvovali tito hráči: Karel Švancara, Jaroslav Trubák, Radek Bezděk, Jan Zich, Radim Bubeníček, Kamil Janíček, Martin Klimeš, Jan Nečas, Libor Němec, Tomáš Blatný, Tomáš Antal, Miroslav Jelínek, Michal Hanskut, Jakub Poprik a Jiří Oulehla.

Poslední dva jmenovaní hráči jsou v Blansku na testech. Záložník Jakub Poprik (ročník 1991) je hráčem Vyškova a v Blansku se již o místo v kádru ucházel v letní přípravě. Obránce Jiří Oulehla (ročník 1991, FC Zbrojovka Brno) působil naposledy v Rosicích.

Na tréninku byl přítomen také záložník David Bednář, který je do 26. ledna na testech v 1. HFK Olomouc. Hostování skončilo brankáři Sehnalovi a útočníku Grossovi. Kádr pro jarní část sezóny se však teprve bude formovat.

Ještě před zahájením tréninku předstoupili před hráče zástupci vedení klubu Hynek Jarůšek, Miloš Vašák a Libor Škvarenina. Ti hráče informovali o změnách, které v posledních dnech v klubu proběhly. Především všechny ujistili, že klub chce zachovat divizní příslušnost pro Blansko také pro příští sezónu s cílem stabilizovat celkovou situaci v rámci celého oddílu.

Poté už hráče čekal výběh na přehradu a po návratu na hřiště několik cviků například pro získání odrazové síly. „Začátek přípravy je klasický, musíme nabrat fyzickou kondici. Podmínky sice nemáme tak kvalitní, jak bychom si představovali, ale jsme na to připraveni. Věřím, že nás nic nemůže překvapit. Budeme to řešit z týdne na týden s ohledem na počasí. Využijeme určitě posilovnu a halu. Na jarní část budeme připraveni dobře,“ poznamenal na úvod nový trenér Tomáš Šenk.

Ten na podzim vedl B tým a také z něj hodlá několika hráčům dát šanci. „Kluky znám dobře, takže vím, co od nich můžu čekat. Určitě jich několik chceme vyzkoušet v A mužstvu. To samé platí i o dorostencích. Nechci, aby to fungovalo tak, že je třeba někdo v B mužstvu nebo v dorostu a tím to pro něho končí,“ nechává dveře kabiny A mužstva otevřené blanenský trenér.

A tým se v rámci přípravy opět po roce představí na zimním turnaji v Líšni, který startuje v sobotu 22. ledna. Zahájí ho právě duel mezi týmy FK APOS Blansko a FRAMOZ Rousínov. Začátek utkání je stanoven na 11:00. Kromě líšeňského turnaje čeká blanenské fotbalisty také kvalitní přípravný zápas v úterý 1. února, kdy poměří síly s celkem 1. HFK Olomouc. Utkání se odehraje na půdě soupeře s výkopem v 17:00. Další přátelská utkání jsou v jednání.

Rozpis přípravných utkání A mužstva FK APOS Blansko:

sobota 22. 1. (1. kolo turnaje v Líšni, 11:00, UT Líšeň)
FK APOS Blansko - FRAMOZ Rousínov

sobota 29. 1. (2. kolo turnaje v Líšni, 13:00, UT Líšeň)
FC Sparta Brno - FK APOS Blansko

úterý 1. 2. (přátelské utkání, 17:00)
1. HFK Olomouc - FK APOS Blansko

sobota 5. 2. (3. kolo turnaje v Líšni, 10:00, TCM Brněnské Ivanovice)
FC Zbrojovka Brno B - FK APOS Blansko

sobota 12. 2. (4. kolo turnaje v Líšni, 13:00, UT Líšeň)
SK ROSTEX Vyškov - FK APOS Blansko

sobota 19. 2. (5. kolo turnaje v Líšni, 11:00, UT Líšeň)