V měsíci únoru 2020 došlo ke změně ve složení výkonného výboru FK Blansko, z.s.

Na svoji funkci člena a předsedy výkonného výboru rezignoval Ing. Jiří Crha, a to z důvodu velkého pracovního vytížení, které mu neumožňovalo skloubit práci ve výkonném výboru s prací starosty.

Do funkce předsedy výkonného výboru byl nově zvolen Mgr. Zdeněk Veselý, novým místopředsedou výkonného výboru se stal pan Břetislav Strážnický.

Děkujeme Ing. Jiřímu Crhovi za obrovský kus práce, který pro blanenský fotbal odvedl, a věříme, že nám zachová přízeň a zůstane naším fanouškem.

Výkonný výbor FK Blansko, z.s.

Vyjádření Ing. Jiřího Crhy

Vážení příznivci blanenské kopané,
předsedou fotbalového klubu FK Blansko jsem byl téměř šest let. Myslím, že za tu dobu se mi klub podařilo stabilizovat a dostat na vrchol. Právě teď jsme před branami historického úspěchu, kdy po podzimní části soutěže, jako nováček, vedeme MSFL a jsme jedním z favoritů na postup do 2. fotbalové ligy. A právě v tuto chvíli je potřeba se vedení klubu věnovat naplno, každý den, tzv. na plný úvazek. To ale jako starosta města nabídnout nemůžu. Každodenní úkoly a povinnosti plynoucí z funkce starosty mě zaměstnávají natolik, že na vedení klubu mi zbývá jen minimum času.

Tyto důvody mě vedly k úvaze, že štafetu musí převzít někdo, kdo si bude moci vedení klubu nastavit jako prioritu. A jsem moc rád, že se mi podařilo přesvědčit Zdeňka Veselého, člověka, kterého znám a kterého si vážím, aby na moji práci navázal. Je spjatý s klubem, žije pro něj a jsem si jistý, že se jeho vedení bude zodpovědně věnovat.

Z fotbalu určitě neutíkám, kdo mě zná, ví, že mám sport rád. A FK Blansko zůstává mou srdeční záležitostí. Budu stále jeho fanouškem. Samozřejmě ze své funkce starosty hodlám blanenský fotbal stejně jako sport v Blansku i nadále podporovat.

Ing. Jiří Crha