Velká premiéra je tady. Fotbalisté Blanska se při návratu do MSFL představí doma proti Vratimovu, který tuto soutěž nehrál téměř dvě desítky let. Jak dopadne sobotní bitva o první body do tabulky?

Blanenští hráči jsou zpět tam, kde účinkovali už v předminulém ročníku. A tehdy to byla velká sláva, protože klub vůbec poprvé v historii postoupil do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a zajistil si místo v plně profesionální soutěži.

Teď je ale situace jiná. Blansko v uplynulé sezóně skončilo ve F:NL třinácté ze čtrnácti mužstev a opět se vrátilo o stupínek níže. Tým navíc prošel řadou změn, co se týče kádru i pozice trenéra. Jihomoravany nově vede Petr Vašíček, který jim už dříve pomohl k postupu z krajské soutěže až do třetí ligy.

A co je první výzvou pro Vašíčka? Připravit Blansko na úvodní kolo proti FC Vratimov. Celku, jenž se do MSFL vrací po dlouhých devatenácti letech a uplynulé tři sezóny strávil v I.A třídě Moravskoslezského kraje. Po fúzi s MFK Frýdek-Místek si však Vratimov výrazně polepšil a bude nováčkem v úplně nové konkurenci.

Přestože se soupiska Blanska hodně měnila, ne všichni klub opustili. Mužstvo se tak může i nadále spoléhat na defenzivního univerzála Tomáše Feika, který by měl patřit k oporám. „Na zápas se hodně těším. Dlouho jsme neměli soutěžní utkání ve třetí lize, takže mám radost, že se do toho zase dostaneme a budeme hrát,“ vyzdvihuje Feik.

Nicméně souboje s nováčky nejsou nikdy snadné. „Vratimov bude určitě nepříjemný, chce se ukázat a týmy ze severní Moravy jsou vždy těžkými soupeři. My však uděláme všechno, aby si neodvezl ani bod,“ ujišťuje Feik.

Oba protivníci mají za sebou úspěšný vstup do MOL Cupu. Blansko ho minulý víkend zahájilo výhrou 3:1 nad Velkou Bíteší, i když ji vydřelo až v prodloužení. Přidaný čas potřeboval také Vratimov při vítězném výsledku 3:2 nad Havířovem.

Obnovená premiéra v MSFL čeká blanenský tým v sobotu 31. července. Hrát se bude opět na stadionu na Údolní, kde klub zažil legendární tažení soutěžemi až k postupu do vysněné F:NL. Úvodní výkop se koná v 17 hodin.

Autor: Tadeáš Mima