B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko poslední krok v cestě za svým snem zvládli. V závěrečném zápase sezóny porazili svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila před rekordní návštěvou 1085 diváků Polnou 3:1 a vyhráli tak letošní ročník divize D!

17. kolo , 10. června 2016, FK Blansko - Slavoj Polná

Slavoj Polná

Branky: 6. a 15. Trtílek, 17. P. Mezlík - 38. Kučera
ŽK: 31. Schneider, 64. Koláček, 76. P. Švancara - 81. Kučera
Rozhodčí: J. Černý - Hájek, D. Černý
Delegát: Rabušic
Hrací doba: 45+0 ; 45+1

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Trtílek (66. Chloupek), Kuldan, P. Mezlík, Nečas (C) (72. Kratochvíl) - P. Švancara (86. Buchta)
Náhradníci: Jarůšek, Chloupek, Kratochvíl, D. Flachs, Buchta, Prosecký
Trenér: Zbyněk Zbořil

Skočdopole - Bambula, Kučera (C), Jakub Urbánek, Šimek - Holub (86. Formáček), Pražák, Zábrodský (83. Pecina), Haala (88. Šorf) - Benda, Klíma
Náhradníci: Pecina, Formáček, Šorf, Vavroušek
Trenér: Vladimír Hekerle

Do posledního utkání sezóny 2015/16 nastupovali fotbalisté FK Blansko s vědomím, že pokud před vlastními diváky porazí Polnou, stanou se bez ohledu na ostatní výsledky vítězem letošního ročníku divize D.

A za tímto cílem vykročili svěřenci Zbyňka Zbořila rázně. Již ve 2. min. zastavil Bambula ve vápně nedovoleně pronikajícího Petra Švancaru a rozhodčí Josef Černý nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil zkušený Pavel Mezlík, jehož střelu k levé tyči však brankář Skočdopole dokázal zneškodnit. Domácí však tento moment nerozhodil. V 6. min. si milimetrový pas Františka Schneidera zpracoval JAN TRTÍLEK a pohotovou střelou levačkou poslal Blansko do vedení - 1:0.

V 15. min. se po autovém vhazování Petra Gromského ve vápně dobře zorientoval střelec první branky JAN TRTÍLEK, který umístil míč do sítě - 2:0. Ofenzivní lavina Blanska vygradovala za další minutu. Důrazný František Kuldan se dostal před pokutové území, kde nachystal míč pro PAVLA MEZLÍKA, který odčinil neproměněný pokutový kop - 3:0.

Poté Blanenští ubrali v útočném snažení a ke slovu se dostali také hosté. Ve 29. min. však brankář David Juran šancí Klímy zneškodnil. Polná přesto dokázala skóre korigovat. Ve 38. min. zůstal na zadní tyči volný ZDENĚK KUČERA, který propálil Jurana - 3:1.

Ve druhém poločase se mohla o zvýšení náskoku Blanska postarat dvojice František Schneider a Jan Nečas. První jmenovaný v 62. min. vypálil zpoza vápna, brankář Skočdopole míč vyrazil pouze před číhajícího kapitána Blanska, který střílel do boční sítě.

V 71. min. pronikl do šestnáctky Petr Švancara, po jeho pobídce František Kuldan obranou hráz hostů nepropálil. O tři minuty později po souhře Pavla Mezlíka a Luboše Chloupka skóroval Jiří Kratochvíl. Domácí záložník se však nacházel v ofsajdu a tak se své první divizní branky nedočkal.

Pak si svoji 10. žlutou kartu v sezóně a poslední divizní vysloužil Petr Švancara, kterému se nelíbil verdikt pomezního rozhodčího Kamila Hájka, který fotbalovému baviči odmával ofsajd. V 86. min. populární „Mercedes“ za potlesku rekordní návštěvy 1085 diváků přepustil své místo v sestavě Robinu Buchtovi. Závěr zápasu si už Blansko pohlídalo a tak mohli na stadionu na Údolní propuknout oslavy vítězství v letošním ročníku divize D.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - Slavoj Polná 3:1 (3:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 17. kola (30. hrané) Moravskoslezské divize, skupiny D:

Pelhřimov - Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0), Hodonín - Ždírec nad Doubravou 3:1 (0:1), Stará Říše - Tasovice 5:1 (1:1), Uherský Brod - Šumperk 2:3 (2:2), Havlíčkův Brod - Přerov 3:1 (2:1), Bystřice nad Pernštejnem - Vrchovina 1:2 (0:0), Kozlovice - Rosice 2:1 (0:0)