2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B O S K O V I C E - Fotbalisté FK APOS Blansko zakončili náročný týden vítězstvím nad Zlínem B v poměru 2:1. Dvěma brankami se o to po změně stran přičinil David Bednář, kterému v obou případech přihrával Libor Němec. Vinou deštivého počasí se místo ve Vilémovicích hrálo na umělé trávě v Boskovicích.

přátelské utkání , 18. července 2009, FK Blansko - FC Zlín B

2:1

FC Zlín B

Branky: 60. a 80. Bednář

V pořadí již čtvrté přípravné utkání v jednom týdnu sehráli fotbalisté FK APOS Blansko. Vinou deštivého počasí se terén ve Vilémovicích stal hodinu před výkopem nevyhovujícím a tak byla narychlo domluvena umělka v Boskovicích.

Značně omlazená juniorka Zlína byla v úvodu prvního poločasu aktivnějším týmem. Svoji touhu po vstřelení branky dokumentovali hosté v 10. min., kdy po zblokovaném pokusu z trestného kopu pálili do tyče. Síť ve Švancarově brance napnuli Zlínští ve 23. min., po rychlém přechodu a zdařilé kombinaci zakončil hostující střelec neomylně z hranice velkého vápna - 0:1. Blanenští mohli vyrovnat po akci Nečase, který ve vápně našel Traxla, ten však v pádu zakončil pouze do připraveného brankáře. Na druhé straně zahrozili hosté zdařilým brejkem po kterém útočník přeloboval vyběhnuvšího Švancaru, vracející se Španěl těsně před brankovou čárou odkopl míč do bezpečí. Nedáš dostaneš se mohlo potvrdit záhy, ideální centr Bubeníčka zakončil Bednář střelou těsně vedle. Ve třetím utkání po sobě prohráli naši borci první poločas. „Zkoušeli se noví hráči, takže jsme si na sebe teprve museli zvykat. Věřím, že se to zlepší,“ zamyslel se nad prohranými poločasy pozdější hrdina utkání David Bednář.

Druhá půle vyzněla pro naše borce. Nejprve se musel v 50. min. činit Slanina, který si poradil s nepříjemnou střelou i následnou dorážkou. O deset minut později bylo vyrovnáno. Bednář si akci sám rozjel, vyměnil si míč s Němcem a propálil hostujícího brankáře - 1:1. Stejná dvojice hráčů měla prsty i ve vítězné brance. Rychlou akci založil Janíček, přes M. Rybáře s k míči dostal Němec, který nacentroval do vápna a hlavičkující Bednář se nemýlil - 2:1.

„U první branky mi Libor vrátil míč, zavřel jsem oči a naštěstí to tam padlo. Druhou branku jsem dal hlavou, což se mi naposledy povedlo snad před 15 lety,“ popsal obě situace šťastný střelec.

Zlínští nejnebezpečněji zahrozili v 88. min., kdy podařená střela z 23 metrů olízla břevno Slaninovy branky. Hektický týden zakončili blanenští fotbalisté vítězstvím, které by jim mohlo dodat potřebné sebevědomí před utkáním 1. kola poháru ČMFS. „Pohárové zápasy jsou vždy trochu jiné než mistrovské. Tým z nižší soutěže může svého soupeře něčím překvapit. Šanci určitě máme a já doufám, že se nám podaří přes Břeclav postoupit,“ vzhlíží k pohárové bitvě David Bednář.

Utkání 1. kola poháru ČMFS mezi fotbalisty FK APOS Blansko a MSK Břeclav se hraje v sobotu 25. 7. v 17:00 na hřišti v Šošůvce.