2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V posledním přípravném utkání porazili fotbalisté FK APOS Blansko účastníka 1. B třídy Kunštát 3:0. V prvním poločase vstřelil jedinou branku hlavou Sehnal. Na něj po přestávce navázal přesně hlavičkující Zich a v samotném závěru střelou k tyči Jelínek.

přátelské utkání , 20. března 2010, FK Blansko - FK Kunštát

3:0

FK Kunštát

Branky: 31. Sehnal, 60. Zich, 90. Jelínek

Švancara (46. Juran) - Zich, Klimeš, Cupal, Šíp - Starý (84. Blatný), K. Janíček, Pokoj (46. Jelínek), Bezděk (65. Jarůšek) - Nečas (86. Vašák), Sehnal
Trenér: Roman Šindelka

není

Přesně za týden odstartují svoji pouť jarní částí divize fotbalisté FK APOS Blansko. Jejich posledním soupeřem v zimní přípravě byl celek Kunštátu, který před 14 dny dokázal naše mužstvo na Artézia Cupu porazit 2:1. Svěřenci trenéra Šindelky si tedy chtěli patřičně napravit reputaci.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu. První dva střelecké pokusy v podání Blanska měla na svědomí dvojice Pokoj - Sehnal, ani v jednom případě však nemusel hostující brankář zasahovat. Ve 13. minutě využil Kunštát okénka v defenzivě Blanenských, útočník soupeře svůj únik zakončil střelou těsně vedle pravé tyče. Za necelých deset minut se podařilo našemu mužstvu vstřelit po kombinaci tria Nečas, Sehnal, Bezděk branku, ta však nebyla pro ofsajd uznána. Ve 31. minutě však už nikdo o regulérnosti branky pochybovat nemohl. Milimetrový pas Šípa uklidil hlavou do branky Sehnal - 1:0. Hosté se pokusili o rychlou odpověď, důrazný průnik hráče Kunštátu skončil přízemní střelou, kterou Švancara vyrazil na roh. Těsně před odchodem do kabin zkoušel z přímého kopu štěstí Zich, jeho pokus skončil nad.

Po změně stran byla hra dlouho neurovnaná. Až v 57. minutě Nečas pěkným centrem našel naběhnuvšího Starého, který prošel až vápna, zde však ztroskotal na dobře vyběhnutém brankáři. Za minutu Jelínek zklepl dlouhý výkop Jurana Nečasovi, ten poslal míč doleva Bezděkovi, jehož centr napálil Jelínek, brankář jeho střelu vyrazil. V 60. minutě zvýšil po přesně zahraném rohovém kopu Šípa vedení Blanska hlavou z bezprostřední blízkosti Zich - 2:0. V závěrečné fázi utkání poslal trenér Šindelka postupně do hry dorostence Jarůška, Blatného a Vašáka. I ti si pak zásluhou přesně střílejícího Jelínka v 90. minutě připsali hokejovou terminologií plusový bod a mohli se svými spoluhráči slavit tříbrankové vítězství - 3:0.

Fotbalisté FK APOS Blansko tak zakončili zimní přípravu vítězně. Za týden již budou bojovat o body mistrovské, konkrétně s Uherským Brodem, který v dnešním domácím utkání remizoval v rámci 18. kola s Šardicemi 2:2.