2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Přesvědčivý výsledek si připisuje rezerva Sigmy Olomouc proti fotbalistům Blanska. Jihomoravský tým udržel v poločase skóre 0:0, nicméně po pauze se výsledek desátého kola MSFL jasně překlopil na stranu domácích.

10. kolo , 3. října 2021, SK Sigma Olomouc B - FK Blansko

SK Sigma Olomouc B

3:0

Branky: 61. Spáčil, 79. Galus, 90. Grečmal
Žluté karty: 19. David (OLB), 52. Grygar (OLB), 86. Langer (OLB) – 44. Alexa (BLA), 80. Blažík (BLA), 90+2. Todorić (BLA), 90+3. Smrčka (BLA)
Rozhodčí: Volek – Marek, Macrineanu

Stoppen – Spáčil, Kotouč (C), David (28. Bednář) (50. Galus), Šíp (82. Hadaš), Piňa (82. Grečmal), Langer, Grygar, Vepřek, Látal (46. Slavíček), Matoušek

Nešetřil – Feik (62. Bakayoko), Fall, Chyla (76. Tenora), Smrčka – Minařík – Machálek, Mach (50. Todorić), Alexa, Elekana – Tulajdan

Do sestavy opět naskočil po zranění gólman Petr Nešetřil, kromě něj v základu nechyběl oproti minulému duelu ani mladík Štěpán Alexa. V první čtvrthodině zahrozil dvěma šancemi Marek Mach, jeho hlavička ale šla vedle a střelu k tyči dobře přečetl brankář Stoppen. Pár minut potom o sobě dala vědět i Olomouc, nicméně obrana hostů stihla balón zblokovat.

Možnost si připravil i blanenský Tomáš Machálek, který ovšem byl tísněný mezi soupeři a míč napálil jen do defenzivy domácích. Zato důležitý zákrok musel ukázat Nešetřil ve 31. minutě proti Piňu Mujicovi, jehož dělovku vyrazil mimo. Právě kolem půlhodiny hry začalo být Blansko pasivnější a nabízelo Olomouci více prostoru ke spolupráci. O chvilku později dokonce uklízel za brankovou čáru Matoušek, jenže ještě před přesnou hlavičkou zahrál rukou.

Blansko odpovědělo střelou z dálky v podání Alexy, ta ale skončila v zámezí. Ještě před koncem poločasu tak přišlo hlavní nebezpečí z kopačky Matouška, který od hranice vápna orazítkoval břevno. Výsledek po pětačtyřiceti minutách se proto neměnil a zůstal na podobě 0:0.

Ve druhém poločase se naskytla solidní šance domácích kolem 55. minuty, kdy střílel na připraveného Nešetřila Mujica. Blansku nepomohlo ani zranění Macha, na něž reagoval kouč Vašíček střídáním již v 50. minutě za Nikolu Todoriće. Hanáčtí fotbalisté navíc chtěli potvrdit aktivitu a brzy zatočili balón jen těsně vedle horního rohu brány. Blansko se snažilo hlavně využívat ztracených balónů Sigmy, a tak se naskytl brejk po pravém křídle Guyi Retenu Elekanovi. Jeho centr však skončil přímo v náručí brankáře.

Přece jen to ale byla Olomouc, kdo otevřel skóre zápasu. Jiří Spáčil si bezchybně naskočil na rohový kop a uklidil míč hlavou do sítě. A zanedlouho znovu byl rozruch kolem Nešetřila, když gólman zkrotil balon až napodruhé a pod tlakem ho musel odehrát pryč. Série nepřesností vyburcovala Blansko k většímu důrazu směrem dopředu, což prokázal například Elekana svižnou ranou z dálky. Stoppen na ni ovšem dosáhl a držel příznivý stav pro svůj tým.

Klíčová byla závěrečná fáze duelu, kdy výsledek ještě potvrdili domácí hráči. Z pokutového kopu navyšoval v 79. minutě Michal Galus a přidal se Daniel Grečmal, jenž převzal skákavý balón v 90. minutě a z běhu trefil odkrytou síť. Za hosty se neuchytil ani centr na Tenoru, k němuž Olomouc přispěchala a rychle ho odkopla. Blansko tak nenavázalo na předchozí dvě vítězství a nově mu patří pátá pozice MSFL. Dopředu se ale může opět posunout příští týden, protože na Údolní přijede Frýdek-Místek.

Autor: Tadeáš Mima