K u n o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko po minulé vysoké porážce s Petřkovicemi opět sehráli solidní utkání na půdě soupeře. Přestože rezerva Slovácka měla častěji míč na kopačkách a ujala se krátce po přestávce vedení, svěřenci Zbyňka Zbořila bojovali až do samého závěru o bod. Na ten, bohužel, nedosáhli.

8. kolo , 25. září 2016, 1. FC Slovácko B - FK Blansko

1. FC Slovácko B

Branka: 48. Zajíc
ŽK: 70. Dramé, 84. Suchý - 35. D. Pospíšil, 84. Píšek, 88. Duda
Rozhodčí: Alex Denev - Ivan Vostrejž, Jana Zaplatilová
Delegát: Jaroslav Káňa
Hrací doba: 45+0 ; 45+1

Nemrava - Flasar, Suchý (C), Břečka, Mareš - Dramé - K. Pospíšil (83. Vinkler), Ťok (73. Michna), Machalík, Rezek (89. Křivánek) - Zajíc
Náhradníci: Tischler, Michna, Vinkler, Křivánek, Piteu, Trmal
Trenér: Pavel Němčický

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal (46. Müller), Koláček (C) - Kolařík (32. Minx), Kratochvíl (77. Motyčka) - Duda, Kučera, D. Pospíšil - Koudelka
Náhradníci: Müller, Chloupek, Kutal, Motyčka, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko nastoupilo v Kunovicích proti rezervě Slovácka s cílem odčinit poslední nevydařené utkání s Petřkovicemi a přidat do tabulky další bodový zisk. Trenér Zbořil vrátil na post středního obránce uzdraveného Šplíchala, k dispozici naopak stále nebyl zraněný Trtílek.

Mladíci Slovácka hýřili od začátku pohybem a jako se první se dostali do zakončení. V 7. min. tečovali hosté střelu Mareše na roh. Po něm neúspěšně hlavičkoval kapitán Suchý. Blansko kontrovalo akcí Gromského, který v 9. min vysunul Koudelku, jehož přihrávka na zcela osamoceného D. Pospíšila před domácím vápnem však díky dobré poziční hře jednoho ze slováckých obránců neprošla.

Další střelecké pokusy měli na svědomí svěřenci trenéra Němčického. Ve 12. min. Břečka neměl ideálně seřízená mířidla. O sedm minut později pálil po individuální akci Rezek, ale Floder zasahovat nemusel. Ve 32. min. přestřelil domácí svatyni Kučera. Záhy musel díky bolestivě naraženému svalu odstoupit Kolařík, jehož nahradil Minx. Ve 39. min. mohl skóre otevřít Rezek, jenž prošel až do vápna, z výhodné pozice však zamířil nad. A to mohlo domácí mrzet. Při poslední akci první půle Koudelka vysunul Kučeru, který sebevědomě prošel až do šestnáctky, po jeho zpětné přihrávce Kratochvíl z hranice velkého vápna přestřelil.

Do druhé půle nahradil v sestavě Blanska opětovně zraněného Šplíchala na postu středního obránce Müller. Ten již ve 46. min. musel se spoluhráči čelit průniku Rezka, po němž v koncovce neuspěl Zajíc. Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Nemravy D. Pospíšil a poté hlavičkující Kučera. Jak si správně v koncovce počínat ukázal nejen svým spoluhráčům ve 48. min. TOMÁŠ ZAJÍC. Ten s notnou dávkou štěstí dostal míč přes bránícího Píška a prudkou střelou na bližší tyč překonal Flodera - 1:0.

Povzbuzeni vedoucí brankou mohli domácí záhy skórovat podruhé. V 51. min. po Zajícově akci přestřelil z hranice vápna branku Ťok. Za čtyři minuty se mezi tři tyče nevměstnala střela K. Pospíšila. Blanenský prapor se snažil v 59. min. pozvednout Kratochvíl, jeho prudká střela letěla mimo. V 67. min. mohlo být vyrovnáno, když po centru Koudelky míč ve vápně propadl ke Kučerovi, jenž v pádu přestřelil. V 79. min. se pokoušel prosadit Minx, který po kličce vypálil k levé tyčce a Nemrava musel vyrážet na další roh.

V 85. min. se důrazný Motyčka prosazoval přes Suchého a mohl postupovat na brankáře Nemravu. Domácí kapitán jej nedovoleně stáhl a uviděl z rukou rozhodčího žlutou kartu. Blanenský Píšek se dožadoval udělení červené karty pro domácího obránce. A protože byl zřejmě příliš vehementní při své argumentaci, obdržel i on žlutou kartu. K exekuci následného trestného kopu se postavil Kučera, jehož povedenou střelou vyhlavičkoval na brankové čáře Břečka. A protože na druhé straně v 87. min. nevyzrál na Flodera střídající Vinkler, připsali si domácí tři body za výhru 1:0.

Blansko tak i nadále zůstává se 7 body na 14. místě tabulky v příštím kole vyzve na domácím trávníku vedoucí celek Moravskoslezské ligy MFK Vyškov.

ONLINE textový přenos

1. FC Slovácko B - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 8. kola Moravskoslezské ligy:

Třebíč - Uničov 1:1 (0:1), 1. HFK Olomouc - Mohelnice 0:0, Vyškov - Velké Meziříčí 3:0 (2:0), Hulín - Sigma Olomouc B 0:2 (0:1), Petřkovice - Hlučín 2:2 (0:1), Zlín B - Kroměříž 3:2 (1:0), Otrokovice - Líšeň 2:1 (2:0)