2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Jen chvilku od remízy venku byli blanenští fotbalisté. Na hřišti Uničova se dotáhli z 0:2 na 2:2, nicméně v posledních sekundách inkasovali potřetí a domů jeli s prázdnou. Rozhodující gól dal Jakub Svoboda a poslal Blansko na šesté místo MSFL.

14. kolo , 31. října 2021, SK Uničov - FK Blansko

SK Uničov

3:2

1:0

Branky: 36. Kamas, 57. Můčka, 90+2. Svoboda – 69. Elekana, 71. Tulajdan
Žluté karty: 66. Komenda (UNI), 79. Ambrozek (UNI) – 25. Mach (BLA), 53. Feik (BLA)
Rozhodčí: Drozdy – Kostelník, Páral

Uvízl – Diblík, Bala, Můčka, Koutek – Ambrozek (81. Dittmer), Kamas, Svoboda – M. Vybíral, Komenda, Krč

Vitásek – Feik (60. Fall), Blažík, Chyla, Smrčka – Minařík – Mach, Todorič, Alexa (73. Pyš), Elekana – Tulajdan

Do utkání opět zasáhl gólman David Vitásek, který tak zaznamenal svoji venkovní premiéru za Blansko. V sestavě naopak chyběl Tomáš Machálek kvůli problémům z minulého kola, stejně tak scházel Jakub Tenora. Kapitánskou pásku proto po Machálkovi přebral Marek Mach.

Co se týče vstřelených gólů, oba týmy se držely přes půl hodinu hry na nule. Po spíše soubojovém fotbale se nabídla větší šance ve 36. minutě Vojtěchu Kamasovi, který pronikl mezi dvěma obránci Blanska a dostal se i přes vybíhajícího Vitáska. V tu chvíli před ním stála volná brána a upravil skóre na 1:0 pro Uničov.

Do konce prvního poločasu přišel pouze menší závar v brankovišti domácích. Blansko však nevymyslelo zakončení a muselo do kabin s mírnou ztrátou ve skóre. Vstup do druhé části duelu potom vyšel o něco lépe Uničovu, jenž zvýraznil svůj náskok v 57. minutě. Jakub Můčka si zkušeně naběhl na rohový kop a hlavou ho poslal přímo do volného místa. V tu chvíli vypadala situace kriticky a Jihomoravané museli reagovat.

Trenér Petr Vašíček sáhl ke střídání Tomáše Feika, místo něhož poslal na plac Lamineho Falla. Netrvalo však dlouho a objevila se výraznější příležitost domácího Aleše Krče, který střílel balón těsně nad břevno. Následovala ovšem skvělá dvouminutovka Blanska, kdy padly hned dvě trefy. Nejdříve mířil přesně Guy Reteno Elekana, jenž dostal luxusní míč za obranu a v klidu přehodil brankáře Uvízla.

Druhým úspěšným střelcem hostů byl Jiří Tulajdan. Blanenský útočník těžil z rychlého protiútoku, když přihrávku z pravé strany usměrnil přímo za brankovou čáru. Během chvilky se tak výsledek úplně změnil a Blansko najednou mohlo hrát v mnohem lepším rozpoložení.

Uničov ale neřekl poslední slovo. Ve druhé minutě nastavení se konečný výsledek změnil na 3:2, když Jakub Svoboda vypálil před vápnem a míč propadl přes všechny obránce i gólmana až do sítě. Blansko proto už nemělo čas na protiakci a podlehlo i trochu smolně 2:3. Porážka odsunula Vašíčkovy svěřence na šestou pozici MSFL po patnácti zápasech.

Do konce podzimní fáze stále zbývají dvě utkání. A obě z nich odehraje Blansko doma, jelikož v sobotu 6. listopadu od 14.00 hostí Hlučín. Ve stejný čas, jen o týden později, pak přijede do brány Moravského krasu béčko Zlína.

Autor: Tadeáš Mima