2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Praha - Blanenští fotbalisté ve třetím kole MOL Cupu narazili na pražskou Spartu. Vyrovnané utkání ve kterém mělo Blansko prvních 45 minut více ze hry nedokázali Blanenští strhnout do své moci a po dvou gólech Sparty ve druhé půli se setrvání Blanska v poháru ukončuje.

3. kolo , 30. září 2020, AC Sparta Praha - FK Blansko

AC Sparta Praha

2:0

0:0

Branky a nahrávky: 74. Karlsson, 87. Souček. Rozhodčí: Berka – Váňa, Matoušek. Žluté karty: 37. Trávník (SPA) – 24. Ilko (BLA), 42. Přerovský (BLA), 67. Klusák (BLA). Diváci: Bez diváků.

Nita – Sáček, Plechatý, Lischka, Polidar – Fortelný (62. Moberg Karlsson), Souček, Trávník, Karabec (62. L. Krejčí ml.), Minčev (73. Plavšić) – Kozák (84. Juliš)

Halouska – Ilko, Štrbák, Helebrand, Klusák – Vasiljev, Lahodný, Přerovský, Kopičár (59. Machalík, 81. Šustr), Žák (68. J. Šašinka) – Harba (59. Kania)

Blansko mělo dobrý start do utkání a už po třech minutách mohlo vést, ale Ilkův centr Harba do sítě neuklidil. Obratem mohl otevřít skóre Karabec, ale jeho ránu výborně vytěsnil brankář Halouska. Úvodní oťukávání bylo pryč a Blansko mělo ze hry o něco více. Aktivitu Blanska mohl zúročit ve 23. minutě Adrián Kopičár, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Nita vyrazil do bezpečí. V závěru poločasu mohl Fortelný překonat z brejku Halousku, ale gólman Blanska si poradil a i díky jeho zákroku první půle gól nepřinesla.

Druhá půle přinesla větší aktivitu domácí Sparty. Hned po osmi minutách mohl otevřít skóre Souček, ale po centru Trávníka trefil břevno. O chvíli později měl gól na noze Minčev, ale jeho pokus střela skončila jen na bližší tyči Blanska. Minčev byl hlavním hrdinou i další klíčové akce. Jeho průnik pokutovým územím musel hasit svým zákrokem Pavol Ilko a rozhodčí Berka nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Libor Kozák a trefil pravou tyč hostující branky. Mrzet jej to však nemuselo, neboť v 74. minutě se dostal do brejku Moberg Karlsson a přehodil svým lobem Halousku a změnil stav utkání na 1:0. Definitivní hřebíček do rakve blanenských fotbalistů přišel tři minuty před závěrečným hvizdem, když po přihrávce Krejčího poslal míč do sítě Filip Souček a dal tak utkání konečnou podobu 2:0. Blansko sice v závěru mělo ještě šance, ale gólu dosáhnout nedokázalo.