2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Proměnlivé počasí se střídáním deště a slunečního svitu provázelo utkání prvního kola Poháru ČMFS. Hráči obou týmů si pochvalovali vynikající kvalitu travnaté plochy v šošůvské Krmelec Areně. Blanenští ale svoje účinkování v soutěži tímto zápasem ukončili. Břeclavští přijeli se skvěle organizovanou obranou, která je nepustila k vážnějšímu ohrožení jejich branky. A tak o výhře hostí rozhodly dvě nepozornosti obrany blanenské. Traxl již jen snížil na 1:2. Diváci, kterých se sešlo hodně přes tři stovky, se vyrovnání a následného penaltového rozstřelu nedočkali.

Dofek

Slanina - Hájek, Španěl, Novotný, Pokorný - Bubeníček, Kleveta, Janíček (84. Nečas), Bednář - Němec - Traxl Náhradníci: Nečas, Pernica, Antal, Šíp, M. Rybář, Švancara Trenér: Petr Vašíček

Hladký - Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič - Valent, Koryčánek (70. Ivančic), Dvořák, Simandl - Jakubovič (46. Čermák), Svoboda Trenér: Jiří Fryš

Utkání začalo svižně, domácí měli míč na svých kopačkách viditelně častěji. Teprve v 9. minutě se dostali hosté před Slaninovu branku, menší závar ale neměl žádný následek. Ke střele se dostali o pět minut později. Po celkem nevinném střetu byl nařízen trestný kop a Slanina musel zachraňovat efektním vyražením na roh. V 18. minutě se dočkali i domácí. Bednář hledal Traxla, těsně před ním ale uklidil břeclavský bek míč na roh. O dvě minuty padl na druhé straně po rohu dokonce gól, sudí jej ale pro strkanici neuznal. Po chvíli napřáhl ze třiceti metrů Janíček, neměl ale seřízenou mušku. Blansko mělo stále opticky více ze hry, defenziva hostí ale byla skvěle organizovaná a tak vše končilo před jejich šestnáctkou.

Ve 29. minutě přinutil Valent Slaninu opět k parádnímu zákroku. Další dva zákroky musel blanenský strážce svatyně vytáhnout ze svého rejstříku po chvíli. V té době již otěže utkání mírně přebrali stále aktivnější Břeclavští. V závěru poločasu ještě zahrozili domácí. Nejprve zlikvidoval Hladký po Bednářově rohu Novotného hlavičku a poradil si i se střeleckým pokusem Pokorného.

Břeclavský kouč v půli silně zvedl hlas, zdi šošůvských kabin se jen třásly. A jeho svěřencům to ke smůle blanenských pomohlo. Ti se jako již mnohokrát v šatně pomyslně zapomněli a hned ve druhé minutě inkasovali po gólu Svobody - 0:1. Za silného deště pak uhodilo podruhé, když síť za Slaninou rozvlnil hlavou břeclavský kapitán Schwarz - 0:2. Kouč Vašíček vsadil vše na jednu kartu a a vytáhl na hrot ke Traxlovi Novotného. Správně. Po deseti minutách vysvitlo sluníčko a herně i pro Blansko. Přihrával Novotný, Zdeněk Traxl se ukázkově prosmýkl z boku do vápna a nádherně zavěsil - 1:2. Další snaha domácích však již vešla vniveč. Naopak Břeclavští ještě měli obrovskou šanci, když Dvořák se položil do přízemního centru a jeho bomba skončila na tyči.