2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - První kolo F:NL přináší Blansko bod. Byť byl nováček druhé nejvyšší soutěže téměř celý zápas aktivnější a i přes vyloučení Harby šel do vedení zásluhou Kopičára, tak v poslední minutě nastavení inkasoval a domů veze jen bod za remízu 1:1.

1. kolo , 22. srpna 2020, 1. SK Prostějov - FK Blansko

1. SK Prostějov

1:1

Branka: 90+4. Machynek - 87. Kopičár (pen).
Žluté karty:43. Kopřiva, 53. Píchal, 57. Bialek, 58. Zapletal (všichni PRO) – 34. Šustr, 55. R. Buchta, 65. Lahodný, 70. Žák (všichni BLA).
Červená karta: 84.Harba (BLA).
Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Dohnálek.

Mucha – Šmehyl, Bialek, Schuster (C), Sečkář (73. Jurásek) – Šteigl (46. Matoušek), Kopřiva (81. Langer), Omale (46. Spáčil), Zapletal – Zikl, Píchal (89. Machynek).

Halouska – Helebrand, R. Buchta, Štrbák (C), Šustr – Kopičár, Žák, Harba, Lahodný, Vasiljev (73. Klusák) – Holiš (9. Kania, 90. Huška).

Blansko do utkání vstoupilo aktivně a hned ve druhé minutě mohl otevřít skóre Lahodný. Jeho pokus ale těsně minul tyč brány Prostějova. Bohužel po neproměněné šanci přišla špatná zpráva pro lavičku hostí. Holiš se v souboji se Schusterem zranil a v deváté minutě musel odstoupit. Blansko i nadále působilo aktivně, ale defenzíva Prostějova držela střelce nováčka F:NL na uzdě. Blízko k většimu ohrožení brány měl Haris Harba, ale jeho finální pas do gólové šance zastavil navrátivší Omale. Patrně největší šance zápasu přišla v nastavení prvního poločasu. Adrián Kopičár prokázal své kvality a zakroutil do vápna parádní centr. Ten si našel Lukáš Lahodný, ale jeho přesnou ránu k tyči výborně vyrazil brankář Mucha.

Druhou půle začala poměrně opatrně a na obou týmech bylo znát, že nechtěji ztratit. První větší šanci si vytvořili domácí v 57. minutě. Dokonce dostali i míč do sítě, gól však nemohl být uznán, neboť si Bialek v souboji s Halouskou pomohl faulem a místo vstřelené branky sem ohl radovat maximálně ze žluté karty, kterou mu z nepříjemné vzdálenosti ukázal sudí Dubravský. O deset minut později přízvnicům Blanska zatrnulo. Šmehyl vyslal do brejku Píchala, který si poradil s obráncem a přehodil Halousku, naštěstí pro Blansko míč zamířil těsně vedle. V 75. minutě se do vzájemného souboje dostali Mucha s Harbou, ale byť hostující forvard upadl, zůstala píšťalka sudího Dubravského němou. Následnou strkanici vyřešil Dubravský domluvou. Komplikace pro Blansko přišla v 84. minutě, kdy se do šarvátky pustil domácí Matoušek a hostující Haris Harba, jenž neudržel nervy a poslal svého soka k zemi. Tři minuty před koncem řádné hrací doby zahrál Schuster ve vápně rukou a Blansko kopalo penaltu. K její exekuci se postavil Adrián Kopičár a přesnou střelou poslal Blansko do vedení - 0:1. Blansko však nedokázal výhru udržet. V nastaveném čase se ve vápně nejlépe zorientoval Lubomír Machynek a dokázal z otočky srovnat.