T a s o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko dokázali také ve třetím utkání nového ročníku divize bodovat. Na hřišti Tasovic vyválčili svěřenci Ludevíta Grmely bod za remízu 1:1. O jedinou branku se po změně stran postaral Ondřej Ullmann, který se trefil ve třetím utkání v řadě.

3. kolo , 24. srpna 2014, TJ Sokol Tasovice - FK Blansko

TJ Sokol Tasovice

Branky: 45. Krátký - 71. Ullmann
ŽK: 77. Helebrant - 38. Gromský, 77. Krejčíř
Rozhodčí: Kolář - Podaný, Urbánek
Delegát: Bábíček

Šebela - Šrámek, Mička (C), Krátký, Helebrant - Paul (79. Hověz), Veselý (51. Blahoudek), Švarc, P. Horáček - Ostrý (88. Vítek), Czucz
Náhradníci: Blahoudek, Hověz, Vítek, Pavliv
Trenér: Milan Kalaš

Juran - Gromský, Šplíchal (74. T. Sodomka), Müller, Čoupek - D. Šural, Nečas (C) (61. M. Zouhar), Šíp, Levai - Ullmann (84. Trtílek), Krejčíř
Náhradníci: Trtílek, T. Sodomka, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

V 3. kole se fotbalisté FK Blansko představili na hřišti Tasovic, kterým vstup do nové sezóny nevyšel. Nejprve doma podlehly Žďáru nad Sázavou 1:4 a v minulém kole na půdě Uherského Brodu prohrály 0:2. Trenér Blanska Ludevít Grmela nasadil na post defenzivního záložníka zkušeného Petra Šípa. V útoku pak dostal před Janem Trtílkem, který musel v minulém utkání s Bystrcí po nepříjemném střetu předčasně opustit hrací plochu, přednost zdravotně stoprocentní Jakub Krejčíř.

Na těžkém terénu za ne zcela ideálních povětrnostních podmínek se hrál převážně bojovný fotbal. V 5. min. vysunul Šíp na pravé straně Šurala, jeho nebezpečný centr odvrátil do zámezí Krátký. V 7. min. centr P. Horáčka ve vápně tečoval Paul, míč proletěl vedle levé tyčky. Ve 14. min. si na roh P. Horáčka naskočil ve vápně kapitán domácích Mička, jehož lavička těsně minula pravou tyč. V 17. min. vybídl Müller na pravé straně Šurala, další ostrý centr blanenského záložníka odvrátil opět Krátký na roh. Ten rozehrál Levai, následně hlavičkoval ve vápně nebezpečně Müller, brankář Šebela však své mužstvo podržel.

Ve 29. min. unikl po pravém křídle Paul, po jeho přihrávce si brankář Juran poradil se zakončením P. Horáčka. Krátce na to se stejné opakovali při voleji aktivního P. Horáčka. Ve 39. min. došlo k nedorozumění mezi Šplíchalem a Juranem, útok domácích skončil střelou Czucze z bezprostřední blízkosti, kterou blanenský brankář zlikvidoval.

Ve 42. min. mohli jít Blanenští do vedení. Krejčíř vystihl rozehrávku domácích, prošel po levé straně až do pokutového území, kde jeho přihrávku před odkrytou část branky na nabíhajícího Ullmanna v poslední chvíli ztečoval jeden z obránců Tasovic na roh. Uhodilo tak na opačné straně hřiště. Po standardce vyrazil Juran prudký centr pouze před sebe a volný PETR KRÁTKÝ míč v poslední vteřině první půle napálil nekompromisně pod břevno - 1:0.

Po změně stran zahrozili jako první domácí. Po vybídnutí od Czucze neuspěl před Juranem v nadějné pozici Paul. O minutu později předvedl blanenský brankář naplno svůj výborný reflex, když po centru Paula vytěsnil mimo tři tyče nebezpečnou hlavičku Czucze. V 54. min. Šíp fauloval v blízkosti pokutového území Švarce, sám postižený však poslal míč až téměř pánu bohu do oken. O čtyři minuty později vyhlašovali domácí stav nejvyšší pohotovosti při standardce Čoupka. Na přesný centr si ve vápně naskočil Müller, kterému se však tenkrát nepodařilo přesně seřídit mušku. V 62. min. skončila na druhé straně těsně mimo branku tečovaná střela Paula.

V 70. min. po centru P. Horáčka do šestnáctky Blanska zasáhl před Czuczem spolehlivě Čoupek. O chvíli později Blanenští získali míč a bleskově přešli do rychlého protiútoku. Levai jej posunul na Šurala, ten precizním pasem za obranu vyslal do úniku Krejčíře, který ve vápně našel nabíhajícího ONDŘEJE ULLMANNA a ten míč s přehledem uklidil do branky - 1:1.

Blansko vyrovnávací branka nabudila. V 76. min po centru Gromského zakončoval M. Zouhar, Šebela míč s námahou vyrazil na roh. Také poslední velkou šanci ke vstřelení vítězné branky měli svěřenci Ludevíta Grmely. V 84. min. přetažený pas Čoupka našel ve vápně Šurala, po jehož pobídce pálil M. Zouhar, zblokovaná střela se dostala ke Krejčířovi, který orazítkoval břevno domácí svatyně.

Další výsledky 3. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Napajedla - Velké Meziříčí 0:4 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Rosice 2:1 (1:0), Hodonín - Uherský Brod 3:3 (0:1), Vrchovina - Otrokovice 1:0 (1:0), Polná - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0), Mutěnice - Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0), Pelhřimov - Stará Říše 0:1 (0:0)