B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko předehrávku 30. divizního kola zvládli. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila zdolali před domácím publikem na jaře dosud neporažený Šumperk 2:1. Branky domácích vstřelili Jan Trtílek a Luboš Chloupek.

30. kolo , 4. května 2016, FK Blansko - Fotbalový klub Šumperk

Fotbalový klub Šumperk

Branky: 29. Trtílek, 55. Chloupek - 44. Nimrichtr
ŽK: 38. Šplíchal - 31. L. Horák, 54. Demeter, 71. Rozsíval, 82. Hruda
Rozhodčí: Šula - Jahoda, Nejedlý
Delegát: Šoukal
Hrací doba: 45+0 ; 45+2

Prosecký - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Chloupek (81. Jarůšek), Nečas (C) (62. Kratochvíl), Trtílek, Buchta (90. D. Flachs) - P. Mezlík
Náhradníci: Bílek, Feik, Jarůšek, Kratochvíl, D. Flachs, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Kreizl - Jurásek (C), Purzitidis, Španihel (46. Demeter), Kotzmann - Rozsíval, L. Horák, Reichl, Muzikant (67. Hruda) - Podhorný (87. Nemeth), Nimrichtr
Náhradníci: Z. Horák, Hruda, Nemeth, Klimeš, Demeter
Trenér: Bohdan Hecl

Blansko hostilo v předehrávce 30. kola na domácím hřišti Šumperk. Ten se v jarní části pyšní skvělou formou, když ze sedmi utkání čtyřikrát zvítězil a třikrát remizoval při aktivním skóre 18:5. Domácí trenér Zbyněk Zbořil po jednozápasové pauze zařadil do sestavy uzdraveného Františka Schneidera.

Nejzkušenější blanenský hráč Petr Švancara tentokrát na soupisce chyběl, po dohodě vedení klubů totiž nastoupil za farmářský Tišnov v semifinálovém utkání krajského poháru proti Kunštátu. Poprvé nasáli atmosféru kabiny A týmu během mistrovského utkání dorostenci Jan Bílek a Tomáš Feik, kteří usedli na lavičku náhradníků společně s dalšími dorostenci Dominikem Flachsem a Zdeňkem Veselým. Kromě nich měl domácí lodivod k dispozici také Jiřího Kratochvíla a Tomáše Jarůška.

Po úvodním oťukávání zahrozili v 19. min. Blanenští. Po podklouznutí Reichla se míče zmocnil Nečas, který přihrál Mezlíkovi, jeho střelu stačil Kreizl vytáhnout na roh. Vzápětí musel hostující brankář předvést proti Buchtově pokusu efektní robinsonádu. Hosté zastavovali akce Blanska často jen za cenu faulů. Po jednom takovém na Chloupka rozehrál ve 29. min. standardní situaci Schneider. Kreizlem vyražený míč vrátil do ohně Koláček a JAN TRTÍLEK střelou z hranice malého vápna poslal domácí do vedení - 1:0.

Pak se diváci zlobili, když byl ve 32. min. po centru Schneidera ve vápně atakován zezadu Trtílek, rozhodčí Šula zůstal ledově klidný. Blanenští pokračovali v útočné aktivitě, Kreizl už však do konce první půle vážněji zasahovat nemusel. Jako blesk z čistého nebe tak přišla ve 44. min. přímočará akce hostí, na jejímž konci předložil Muzikant míč do střelecké pozice JANU NIMRICHTROVI, který jedenáctou brankou v sezóně zařídil vyrovnání - 1:1.

A krátce po změně stran se mohl hostující útočník radovat podruhé. Ve 49. min. však vyšel ze vzájemného souboje jako vítěz domácí brankář Prosecký. To už v sestavě Šumperka scházel zraněný obránce Daniel Španihel, kterého nahradil Libor Demeter. V 54. min. vyzkoušel pozornost Proseckého svižnou střelou Podhorný, tu strážce domácí brány vyrazil. Poté byl unikající Trtílek zastaven nedovoleně Demeterem. Následnou standardní situaci rozehrál na vlastní polovině Müller. Dlouhý pas prodloužil Trtílek, odražený míč získal P. Mezlík, po jehož vybídnutí se prosadil LUBOŠ CHLOUPEK - 2:1.

Hru domácího týmu na poslední půlhodinu oživil střídající Kratochvíl. V 65. min. po Trtílkově prodloužení hlavou se dostal do samostatného úniku Chloupek. Akci k velké nevoli domácích příznivců zastavil praporek pomezního Nejedlého signalizující ofsajd. Nutno podotknout, že zcela správně. V 77. min. se v palebné pozici ocitl Podhorný, jeho střelu stačil obětavý Schneider zblokovat. Na druhé straně se po průniku Trtílka nepodařilo z podobné pozice zakončit Kratochvílovi. V 82. min. pálil domácí středopolař po pobídce Schneidera z 25 metrů těsně vedle pravé tyče. Závěr utkání si již obětavě hrající domácí pohlídali a zaslouženě získali tři body.

Další zápasy 30. kola Moravskoslezské divize, skupiny D (11. 5. 2016):

16:30: Bystřice nad Pernštejnem - Polná, Uherský Brod - Ždírec nad Doubravou, Havlíčkův Brod - Žďár nad Sázavou
17:00: Tasovice - Hodonín, Pelhřimov - Stará Říše, Vrchovina - Rosice, Kozlovice - Přerov

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FK Šumperk 2:1 (1:1)

Záznam z utkání