2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

S úspěšným výsledkem se vrací fotbalisté Blanska z posledních Otrokovic. V osmém kole MSFL porazili tamější Viktorii 4:2 a přibližují se týmům na čele tabulky. Dva góly vstřelil Tomáš Machálek, který se v ligovém ročníku trefil už pětkrát.

8. kolo , 18. září 2021, FC Viktoria Otrokovice - FK Blansko

FC Viktoria Otrokovice

2:4

1:3

Branky: 25. Jasenský (pen.), 90+1. Pančochář – 9. Machálek, 10. Machálek, 22. Tulajdan, 68. Mach
Žluté karty: 82. Pančochář (OTR) – 51. Elekana (BLA), 57. Fall (BLA), 76. Mach (BLA)
Rozhodčí: Denev – Vejtasa, Kolář

Semanko – Zapalač, Jasenský (C), Bahounek (68. Vychodil), Kiška (85. Vašulka), Suchý, Oulehla, Zedníček, Mlýnek, Pančochář, Přikryl

Nešetřil – Feik, Fall, Chyla, Smrčka – Minařík – Machálek (C) (74. Alexa), Mach (81. Bakayoko), Todorič (86. Pyš), Elekana (81. Tenora) – Tulajdan (86. Blažík)

Poprvé v základu nastoupil Nikola Todorič, který v Blansku hostuje od minulého týdne. Do obrany se mimo jiné vrátil Tomáš Feik. Právě sestava hostů měla solidní nástup do utkání a už brzy slavila první gól. V deváté minutě se rozběhl k vápnu Tomáš Machálek, jehož nezastavila ani dvojice soupeřů, a krásně se trefil zatočenou ranou pod břevno. Skvělou formu potvrdil již o minutu později, když dostal přihrávku před odkrytou bránu a v pohodě zvyšoval na 2:0.

Otrokovice zkoušely hrozit z občasných protiútoků, ty ale neznamenaly větší nebezpečí. Drtivý výkon naopak potvrdili blanenští fotbalisté, protože ve 22. minutě pálil přesně Jiří Tulajdan. Ten se po přiťuknutí od spoluhráče ocitl sám před brankářem Semankem a s jistotou ho prostřelil. Mírná kaňka se přesto hostům nevyhnula a Viktoria zahrávala před půlhodinou hry penaltu – a tu ranou doprostřed proměnil Adam Jasenský.

Dvougólový rozdíl však byl solidní stav, jenž Blansku po první půli vyhovoval. Následující část hry tak začali Jihomoravané podobně a diktovali tempo duelu. Mrzet je ale trochu mohly žluté karty, které dostali Guy Reteno Elekana s Laminem Fallem. Nicméně počítají se góly, a zrovna Blansko se trefilo i počtvrté. Po přihrávce do vápna senzačně nechal za sebou všechny protivníky Marek Mach, dalšího si položil kličkou na zem a ukázkově zvýšil náskok svého týmu.

Prakticky z protiakce mohly Otrokovice znovu stáhnout manko na dvě branky. Útočící hráč zasáhl míč ve skluzu a dal mu zajímavý směr, jenže střela přece jen šla těsně vedle Nešetřilovy tyčky. S blížícím se koncem Blansko prostřídalo, aby doplnilo síly, kontrolovalo balón a mířilo za vítězstvím. V nastavení se však skóre ještě jednou měnilo, když po rohu snižoval Josef Pančochář. Ani to už ovšem neohrozilo důležitou výhru Blanska 4:2.

Machálek se dvěma brankami vyšvihl na dělenou pátou příčku mezi všemi střelci soutěže. Z mužstva je na tom lépe jen šestigólový Elekana, který je třetí. Co se týče týmového umístění, svěřenci Petra Vašíčka si upevnili pozici v nejlepší šestce MSFL. Zároveň pokud jim budou přát i další výsledky kola, zůstanou do následujícího zápasu čtvrtí se ztrátou maximálně čtyř bodů na čelo. Aby se tak přiblížili absolutní špici soutěže, potřebují bodovat i příští týden doma proti Uherskému Brodu.

Autor: Tadeáš Mima