B r n o - Fotbalisté FK Blansko v dnešním přípravném utkání, hraném na umělé trávě Za Lužánkami, prohráli s divizní Polnou 1:3. O jedinou branku Blanska se postaral v 65. minutě Petr Crhák.

přátelské utkání , 8. března 2012, FK Blansko - Slavoj Polná

Slavoj Polná

Branka: 65. Crhák
Rozhodčí: Jiří Hajský

Blansko se na umělé trávě Za Lužánkami střetlo s divizním týmem Slavoj TKZ Polná, kterému po podzimu patří 8. místo v tabulce D skupiny s bilancí 6-3-7, skóre 30:25.

V jeho kádru jsou také tři hráči s ligovými zkušenostmi: útočník Tomáš Kaplan (36 ligových startů/3 branky, záložník Michal Lovětínský (27/2) a obránce Robert Caha (96/1).

Po seznamovací čtvrthodině hry zahrozil útočník Kaplan, jehož střela z hranice vápna mířila nad. Blanenští si vypracovali několik náznaků šancí, které se jim však nepodařilo dotáhnout k úspěšnému zakončení. Nejnebezpečnější byla přízemní střela Jandy, bohužel se mezi tyče nevešla.

Polná se ujala vedení ve 30. min., když si na centr z levé strany naskočil Kučera a hlavou poslal míč za Bednářova záda - 0:1. Bezprostředně poté zachránil Blansko od pohromy brankář Bednář, když zkrotil míč těsně před brankovou čárou.

Po změně stran soupeř po dvou rychlých akcích odskočil již na tříbrankový rozdíl a to ještě další tři nebezpečné útoky zastavil výbornými zákroky brankář David Juran. O snížení skóre se v 65. min. postaral Petr Crhák, který ve vápně zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou k pravé tyči rozvlnil síť - 1:3.

Brankář Polné pak musel zasahovat proti trestnému kopu Zouhara, několikrát ho vystrašil také Vašák, skóre se však až do konce utkání nezměnilo. Zápas jako hlavní rozhodčí s přehledem odřídil pan Jiří Hajský, mistr Československa z roku 1978 se Zbrojovkou Brno.

Předposlední přípravné utkání čeká fotbalisty FK Blansko již tuto sobotu, kdy se od 12:00 střetnou s 1. HFK Olomouc. Zápas se bude hrát na umělé trávě v Holici.