2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v úvodním domácím divizním utkání nové sezóny s Bystřicí nad Pernštejnem po poločase prohrávali. Nakonec si díky brankám Ondřeje Ullmanna a kapitána Jana Nečase připsali na své konto cenný bod proti velmi dobře hrajícímu soupeři.

Delegát: Bábíček

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Šíp (46. Krejčíř) - D. Šural, Šplíchal, Nečas (C), Levai - Ullmann, Trtílek (31. Hansl)
Náhradníci: Hansl, T. Sodomka, T. Zouhar, Krejčíř, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Trávníček - Mitáš, Vícha (C), Chocholáč, Svoboda - R. Sklenář, Padrtka, Zbytovský, Malý - Prášil, Hájek (46. Čech)
Náhradníci: M. Zich, Čech, Veselý, Šponar, Urbánek
Trenér: Karel Fencl

Blansko v úvodním domácím utkání nového divizního ročníku 2014/15 hostilo celek Bystřice nad Pernštejnem. Svěřenci trenéra Karla Fencla před rokem prožili výsledkovou mizérii, která je po podzimní části přikovala na poslední místo tabulky. Na jaře tohoto roku však předvedli vynikající stíhací jízdu, díky které v tabulce nakonec obsadili 7. místo. V jarní tabulce dokonce Bystřici patřila 3. příčka. A v nastoleném jarním trendu chtějí Bystřičtí pokračovat i v nové sezóně, což potvrdili v 1. kole výhrou nad Uherským Brodem 3:0. Domácí trenér Ludevít Grmela dal důvěru stejné základní sestavě jako v úterý v pohárovém utkání s Frýdkem-Místkem.

První poločas servírovala obě mužstva velmi dietní menu. Diváky vyvedli z míry pouze dva nepříjemné střety. Aktéry toho prvního byli v 15. min. domácí Jan Trtílek a hostující Radek Sklenář. Zatímco hostující záložník vyvázl bez újmy, domácí forvard se sice po ošetření vrátil do hry, ale po půlhodině hry ho vystřídal jeho útočný parťák Ladislav Hansl. Krátce po prvním střídání se na zem poroučel hostující kapitán Ondřej Vícha a jeho jmenovec v dresu Blanska Ullmann. Oba po chvíli do hry opět naskočili, domácí útočník však s obvazem na hlavě.

Když už se zdálo, že půjdou oba týmy do kabin po nezáživném poločase za bezbrankového stavu, přišel ve 43. min. přesný centr z kopačky Radka Sklenáře, na něhož si v pokutovém území naskočil neobsazený JAROMÍR CHOCHOLÁČ, který přesnou hlavičkou překonal Jurana v brance Blanska - 0:1.

Do druhého poločasu provedli oba trenéři shodně jednu změnu v sestavě. Karel Fencl poslal do hry místo místo Ondřeje Hájka Davida Čecha, domácí trenér vystřídal obránce Petra Šípa, kterého nahradil záložník Jakub Krejčíř. Hra měla ve druhém poločase svižnější tempo a konečně přišly i šance. V 52. min. dostal výbornou přihrávku za obranu od Radka Sklenáře Tomáš Padrtka, jehož však z pohledu domácích skvěle vychytal David Juran. Poté se v Blansku spustil déšť, který chvíli doprovázeli i menší kroupy. V 57. min. vyrazil brankář Pavel Trávníček střelu Ladislava Hansla pouze před sebe, dorážka Jana Nečase směřovala opět pouze do těla strážce hostující svatyně a navíc z ofsajdu.

V 62. min. nezužitkoval pobídku Miloše Prášila Luboš Zbytovský, s jehož střelou zblízka si poradil David Juran. Uhodilo tak na druhé straně. V 64. min. si na centr Petra Čoupka ze standardky ve vápně naskočil ONDŘEJ ULLMANN a hlavičkou překonal hostující brankáře - 1:1.

Z vyrovnání se však Blanenští dlouho neradovali. Nejprve ještě v téže minutě zlikvidoval Juran povedenou střelu Prášila. V 65. min. pak výborně hrající Prášil zaměstnal dvojici domácích stoperů, výbornou přihrávkou osamostatnil střídajícího DAVIDA ČECHA, který přízemní střelou na bližší tyč navíc jesličkami překonal Jurana - 1:2.

Blanenští se s nepříznivým stavem nechtěli smířit. V 77. min. zafungovala výborně spolupráce Davida Šurala s kapitánem JANEM NEČASEM, který po centru prvně jmenovaného s chladnou hlavou propálil Trávníčka - 2:2. Tříbodový zisk mohla nakonec uloupit obě mužstva. Domácí měli velmi blízko k třetí brance v 86. minutě. Po centru Davida Šurala a přistrčení Jakub Krejčíře přestřelil z výhodné pozice branku jen velmi těsně Martin Levai. Poslední slovo v utkání měli hosté, když po centru Radka Sklenáře pálil k pravé tyči David Čech, David Juran míč vytěsnil na roh. Po nezáživném prvním poločase a zajímavém druhém si tak oba soupeři body rozdělili.

Další výsledky 2. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Pelhřimov 2:1 (1:1), Stará Říše - Mutěnice 1:0 (1:0), Uherský Brod - Tasovice 2:0 (0:0), Rosice - Napajedla 4:2 (2:1), Žďár nad Sázavou - Hodonín 0:2 (0:2), Velké Meziříčí - Polná 1:1 (1:0), Havlíčkův Brod - Vrchovina 0:2 (0:1)