B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko mají za sebou kvalitní prověrku a konfrontaci s prvoligovým fotbalem. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila v kombinované sestavě prohráli na domácím trávníku na Údolní se Zbrojovkou Brno 0:3.

přátelské utkání , 25. června 2016, FK Blansko - FC Zbrojovka Brno

FC Zbrojovka Brno

Branky: 43. Stratil, 51. J. Přichystal, 80. Štrombach
ŽK: bez karet
Rozhodčí: Sedlář - Hlubinka, Nejezchleb

Halouzka - Gromský, Diouf, Píšek, Koláček - Kuldan (C), Kratochvíl - Bartoš, Duda, Chloupek - Motyčka
střídali: D. Keprt, Šplíchal, Šembera, D. Šmerda, T. Feik, D. Flachs, Mareček, Prosecký, Juran, Z. Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí týmu: František Fiala
Masér: Alexandr Malits ml.

1. poločas: Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Frelih, Janoščin - Kučera, Lacko, Škoda - Vávra, Řezníček, Stratil (C)
2. poločas: V. Veselý - Praks, Šural, Jovanović, Lutonský - Štrombach, R. Buchta, Weber - Přichystal, Stehlík, Brigant
Trenér: Svatopluk Habanec
Asistent 1: Lukáš Přerost
Asistent 2: Richard Dostálek
Trenér brankářů: Martin Doležal
Kustod: Jiří Havlíček
Masér: Jiří Stejskal

Blansko se proti Zbrojovce představilo v kombinované sestavě. Někteří hráči čerpají dovolenou a tak se díky dobré spolupráci s Tišnovem v základní jedenáctce objevili jeho kmenoví hráči Dominik Bartoš, El Hadji Diouf a František Kuldan. Mezi tři tyče se postavila současná dvojka zbrojováckého A týmu Pavel Halouska. Post levého stopera zaujal urostlý obránce Stanislav Píšek, který je v posledních letech pilířem sestavy brněnských Bohunic.

Od úvodních minut se divákům na Údolní představili také testovaní hráči Dominik Duda (r. 1995, kmenový hráč SFC Opava - naposledy SK Líšeň), Jaromír Motyčka (r. 1996, FC Zbrojovka Brno - naposledy MSK Břeclav). V průběhu hry se pak na trávníku dále objevili další hráči na zkoušku Daniel Keprt (r. 1995, SK Sokol Lipovec, působil v blanenském dorostu) a Michal Šembera (r. 1995, FC Zbrojovka Brno).

Hostující trenér Svatopluk Habanec, který vedl Zbrojovku v prvním utkání po svém příchodu ze Slovácka, přijel s téměř kompletním kádrem. Chyběli pouze zraněný David Pašek, dlouhodobý marod Pavel Zavadil, Jan Sedlák a největší letní posila Jan Polák, který v těchto dnech dokončuje náročný proces stěhování do rodného Brna po svém návratu z Německa.

Zápas hraný v náročných klimatických podmínkách nabídl divákům solidní podívanou. Tu odstartoval v 19. min. brněnský obránce Boštjan Frelih, který po rohovém kopu Vávry zakončil z dobré pozice mimo tři tyče. Brňané i nadále hrozili převážně po rozích zahrávaných Vávrou, nejnebezpečněji se jevilo pohotové zakončení Lukáše Stratila ve 35. minutě. Jinak domácí v čele se stoperskou dvojicí Píšek - Diouf dokázalo ligového soupeře držet na uzdě. A navíc zahrozilo v útočné fázi. Ve 40. min. orazítkoval Gromský břevno Melichárkovy branky. Vzápětí po Píškově pobídce trefil Duda levou tyč!

Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ve 43. min. načechral Vávra centr do malého vápna, kde se hlavou prosadil Lukáš Stratil - 0:1 . Těsně před odchodem do kabin zakončil centr Janoščina nejlepší střelec Zbrojovky v uplynulém ročníku 1. ligy Jakub Řezníček nepřesně.

Po změně stran Zbrojovka vystřídala kompletní jedenáctku, blanenský trenér Zbořil nasadil mezi tři tyče Jurana a na post středního obránce Šplíchala. A právě blanenský brankář měl v 50. minutě plné rukavice práce, když musel likvidovat střelu Jakuba Přichystala . Ten se nedlouho poté po rohovém kopu a přistrčení Jakuba Šurala prosadil střelou pod břevno a navýšil vedení Brna - 0:2 .

V blanenské jedenáctce se postupně objevili i talentovaní dorostenci Dominik Šmerda, Tomáš Feik a Lukáš Mareček. Mezi třemi tyčemi se pak protočili i další dva brankáři Patrik Prosecký a Zdeněk Veselý. Inkasoval už pouze prvně jmenovaný, když v 80. min. Jakub Přichystal unikl po levé straně a jeho přízemní přihrávku umístil do sítě David Štrombach - 0:3 .

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Zbrojovka Brno 0:3 (0:1)

ONLINE videopřenos