B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko znovu ztratili důležité body v boji o vytoužený postup do divize. Po porážce ve Zbýšově tentokrát svěřenci trenéra Kuglera doma pouze remizovali s Kuřimí 1:1.

26. kolo , 26. května 2012, FK Blansko - FC Kuřim

FC Kuřim

Branky: 27. Crhák - 20. Pokorný (vl.)
Střely na branku: 6:4
Střely mimo: 14:4
Rohy: 11:4
Fauly: 9:16
Ofsajdy: 2:3
ŽK: nikdo
Rozhodčí: J. Jelínek - Dohnálek, Korbel
Delegát: Zdeněk Kolesa

Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček (C), Šíp - Šenk, Dupal (87. Pernica), Zouhar, Pokorný (63. Majer) - Janda, Crhák
Náhradníci: Majer, Pernica, J. Cupal, Juran
Trenér: Michal Kugler

Brodecký - Bílý, Plšek, Kozumplík, Beránek (64. Fryčka) - Hanus, Škrdlík, Šenkýř, Straka - Pospíšil - Moniak (88. Homola)
Náhradníci: Homola, Fryčka, Skoumal, Prosecký
Trenér: Tomáš Kovanda

Po minulé nečekané porážce na půdě předposledního Zbýšova doma Blansko hostilo dalšího soupeře ze spodní poloviny tabulky a sice FC Kuřim. Trenér Blanska Michal Kugler se musel pro toto utkání obejít bez nejlepšího střelce týmu Jana Doležela a záložníka Michala Beneše, oba skolily příušnice. Dlouhodobě mimo hru jsou také obránci Jakub Šplíchal a Michal Martinec.

Blansko začalo slibně. V 7. min. po dobrém presinku Zouhara se míč dostal k Crhákovi, který mířil vedle pravé tyče. V 10. min. se Crhák převtělil do role nahrávače, jeho centr před naskakujícím Pokorným ukryl brankář Brodecký ve svých rukavicích. Ve 20. min. se diváci dočkali první branky. Hostující Beránek rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště, ve vápně míč hlavou nešťastně zasáhl Martin Pokorný a ten skončil za zády vlastního brankáře Bednáře - 0:1.

Blansko mohlo po necelých dvou minutách hry vyrovnat, když po rohovém kopu Pokorného neudržel míč ve své náruči hostující brankář, Crhák však ideálně zakončit nedokázal. Domácí útočník si vše vynahradil ve 27. min., když ze standardní situace načechral míč do vápna Dupal a Petr Crhák se hlavou nemýlil - 1:1.

Blízko otočení výsledku byli Blanenští ve 42. min., když rychlonohý Šenk vystihl chybu v rozehrávce hostujících zadáků, které však podržel Brodecký. Následně pak domácí reklamovali faul Bílého na Crháka ve vápně, ale pokračovalo se ve hře.

Po změně stran se domácí do svého soka ještě více zakousli. Série rohových kopů však úspěch nepřinesla. Kuřim čekala na svoji chvíli a ta přišla v 55. min., když na brankáře Bednáře postupoval Pospíšil, který však neuspěl a ani s následnými protesty, že byl kuřimský hráč faulován hosté u rozhodčího nepochodili.

V 63. min. to pak mezi diváky jen zahučelo, když do vápna pronikl štírek Šenk, jeho střela však cíl nenašla. Tři minuty poté skončil po Dupalově standardce Maškův koníček nad hostující brankou. Blansko se pokoušelo za stálé územní převahy vstřelit vítěznou branku. V 68. min. Brodecký s námahou vyrazil centrovaný míč Dupala. V 76. min. pak Zouhar uvolnil před vápnem Dupala, ale střela levačkou byla příliš slabá. A když se v 82. min. neujala ani další hlavička Mašky, skončilo utkání dělbou bodů, která Blansku zkomplikovala boj o vytoužený postup do divize.

V anketě Hráč utkání hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.