2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

L í š e ň / B l a n s k o - Ve druhém utkání na zimním turnaji v Líšni fotbalisté FK APOS Blansko selhali a podlehli 2. týmu krajského přeboru ČAFC Židenicím 0:5. V tabulce jim prozatím patří poslední místo. (Foto: Lubomír Stehlík/DENÍK ROVNOST)

přátelské utkání , 23. ledna 2010, FK Blansko - ČAFC Židenice 2011

0:5

ČAFC Židenice 2011

Poločas: 0:3
Branky: Polák 2, Vykouřil, Šmýd, Reiter

Palatka (41. Trubák) - Bezděk (50. Klügl), Němec, K. Janíček (54. Zich), Šíp - Nečas, Cupal, Kleveta, Beneš - Matuška (51. Starý), Jelínek (51. Pernica) Trenér: Roman Šindelka

není

Úvod utkání byl ze strany blanenských hráčů slibný. Hodně při chuti byl aktivní Jan Nečas, kterému zdatně sekundovali středopolaři Tomáš Kleveta a Jan Cupal. První šanci si vypracovalo Blansko po akci Beneše, jehož centr z levé strany zakončil Matuška v dobré pozici těsně nad. Další slibné kombinace bohužel nekončily důrazným zakončením a soupeř se postupně čím dál více osměloval. V 19. min. se musel činit brankář Blanska Palatka, který po první chybě obrany vychytal osamoceného útočníka. Pět minut nato se ke střele odhodlal Kleveta, mířil vedle. Jak se má správně zakončovat ukázal soupeř dvakrát v rychlém sledu v rozmezí 27. a 29. minuty. Nejprve se po přihrávce středem hřiště dostal k míči osamocený útočník Židenic, který z 20 metrů nedal Palatkovi šanci. Vzápětí po průniku levou stranou a centru zakončil zcela volný protihráč do odkryté branky a bylo to už 0:2. Nevydařený poločas z pohledu našeho mužstva pak soupeř dovršil brankou do šatny a upravil už na 0:3.

Po změně stran se blanenští snažili ihned snížit stav. Nejprve střílel vedle Beneš a poté v zakončení neuspěl ani Nečas. Ostrými tak opět střílel soupeř, tentokrát však měl úlohu jednodušší, protože zakončující hráč hlavičkoval zcela osamocený ve vápně - 0:4. Po prostřídání hru Blanska oživili Starý a Pernica. Nejprve pohotová střela Starého z 57. min skončila po teči rohovým kopem poté v 61. min. v síti neskončil tečovaný trestný kop Němce. Další šance ke snížení přišla v 63. min. po rohovém kopu Starého hlavičkoval osamocený Beneš nad. Bohužel se naše obrana nevyvarovala další hrubé chyby. Při vlastním rohovém kopu putoval odražený míč za velké vápno, k němu měl přeci jen dál obránce Klügl, toho soupeř využil k samostatnému úniku. Na jeho konci se pokoušel protihráč obejít Trubáka, který nejprve zasáhl míč poté však i soupeře a byla z toho penalta. Tu Židenice bezpečně proměnily a upravily konečný stav na krutých 0:5. Blansku se nepodařilo snížit ani ze 100% šance v 83. min. Beneše předložil míč Starému, ten však z bezprostřední blízkosti branku Židenic přestřelil.

Další výsledky:
1. FC Brno B - Framoz Rousínov 6:1 (2:0)
Branky: 11. Huška, 25. Belejík, 71. vlastní, 74. Buchta, 81. Pacák, 89. Hansson - 79. z pen. Mikloška

Dosta Bystrc - Palavan Bavory 3:0 (1:0)
Branky: Moučka, Veselý, Hladný

SK Líšeň - Rostex Vyškov 1:0 (1:0)
Branka: Oprchal