2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - První kolo Fortuna Moravskoslezké divize D mají za sebou blanenští muži, kteří na domácím stadionu na Údolní zlomili během druhého poločasu houževnatý odpor Humpolce a zaslouženě zvítězili vysoko 5:1. Třemi brankami se blýskl střídající Radim Dvořák.

Počet diváků: 318
Rozhodčí: Ehrenberger - Pospíšil P., Pospíšil M.
Delegát: Beneš

Doležal - Sedlo, Huška, Mezlík, Šplíchal (C) (46. Dvořák) - Buchta, Paděra - Bednář, Urbančok, Šmerda (78. Minx) - Traore (78. Tulaydan)
Náhradníci: Veselý - Dvořák, Kratochvíl, Minx, Chloupek, Tulaydan, Feik
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček

Kříž - Vrátný, Pecha, Nermut (87. Havel), Šerý, Dalík (82. Prchal), Maršík, Pikl, Tomovič, Kopic (64. Zástěra), Štěpán (C)
Náhradníci: Podoba - Zástěra, Havel, Prchal
Trenér: Jan Kubík
Vedoucí: Jitka Beránková

1.kolo divize je vždy ošemetné a nejinak tomu bylo i v případě zápasu Blanska s Humpolcem. Nabité mužstvo domácích vs nováček soutěže, který zde mohl překvapit.

Prvních pár minut obě mužstva vyčkávala ve středu pole a šance nepřicházely ani na jedné straně. První ohrožení branky přišlo v 9. minutě zásluhou Mezlíka, který se chopil odraženého míče po rohovém kopu a zblízka vypálil na gólmana Kříže. Ten však míč s přehledem vyrazil. Od této chvíle si Blanenští vytvářeli mnohem více šancí než soupeř a tento trend vydržel až do konce utkání.

V 18. minutě se do šance probojoval Šmerda, nicméně toho zblokoval obránce. Z následného Mezlíkova centru hlavičkoval Huška nad branku Humpolce. Další velkou šanci měl ve 30. minutě Traore, kterému přenechal střelecký pokus v pokutovém území Sedlo. Gólman však i tento pokus vyrazil. Soustavný tlak se ne a ne přeměnit v gól. 39. minuta přinesla parádní akci ze středu pole. K míči se dostal Bednář, jenž z levé strany nacentroval před branku, kde do míče hlavou udeřil Buchta. Bohužel však tesně vedle tyče Křížovy branky. Ve 41. minutě fanoušci poprvé zajásali, když Traore dorazil vyraženou Urbančokovou střelu. Bohužel však v momentě jeho střeleckého pokusu stál v ofsajdu, tudíž gól nemohl být uznán.

Druhý poločas začal podobně, jako končil ten první. Hned ve 47. minutě si vytvořili domácí další šanci, kdy znovu nebezpečně centroval Bednář. Střídající Dvořák však nedokázal míč zkrotit. O 2 minuty později přišla zčistajasna akce hostů. Po vhazování na polovině hřiště byl do rychlého náběhu vybídnut Pikl, který svou šanci dokonale využil a zakončil mezi nohama Doležala – 0:1. Tento inkasovaný gól ještě více umocnil snahu domácích se zápasem něco udělat.

V 50. minutě Buchta ještě síť nerozvlnil, za další dvě minutky už však Blansko poprvé skórovalo. Po centru Šmerdy se ve skluzu prosadil Dvořák – 1:1. Posledních 30 minut pak patřilo hlavně domácím hráčům. V 62. minutě si připsal druhou asistenci v utkání Šmerda, který dalším povedeným centrem vybídl k zakončení Bednáře, jehož střelecký pokus v pádu skončil za zády Kříže - 2:1. Šmerda byl opravdu v této fázi zápasu při chuti. Třetí asistenci vykouzlil pro Dvořáka, jenž pohotově míč uklidil hlavou do sítě – 3:1. Další branku přidal v 79. minutě Sedlo, když dokázal chytře tečovat střelu střídajícího Tulaydana – 4:1. Poslední pátou branku domácích si připsal Dvořák v 86. minutě a poprvé v blanenském dresu zaznamenal hattrick – 5:1. Před touto akcí se ještě blýskl také stoper Huška, který těsně před brankovou čárou hasil vyloženou šanci hostů.

Blansko tak úspěšně vykročilo do nového ročníku Moravskoslezské divize D a v dalším utkání se představí na hřišti nováčka v Lanžhotě.