Blansko

Prostějov

2:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Prostějov

2

1

Rozpis zápasů
B r n o / B l a n s k o - Třetí přípravné utkání odehráli poslední lednovou sobotu fotbalisté A týmu FK Blansko. Na umělé trávě VUT Brno porazili svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila v omlazené sestavě FC Kuřim 3:0.

přátelské utkání , 30. ledna 2016, FC Kuřim - FK Blansko

FC Kuřim

0:3

FK Blansko

Poločas: 0:0
Branky: 50. Flachs (as. Gromský), 60. Chloupek (as. Gromský), 76. Trtílek z pen.
Rozhodčí: Polák

Sestavy

Tišnovský - Halouzka, Rusler, Kupský, Hovhannisyan - Stříž, Plšek, Hanus, Dančák - Peřina, Ayebenga
Trenér: Ivo Peřina

Prosecký (46. Veselý) - Gromský, Koláček, Šplíchal, Buchta - Nečas, Kratochvíl - Chloupek, Trtílek, Flachs - Beránek
hokejově střídal Vintr
Trenér: Zbyněk Zbořil

V úvodu zápasu mírně komplikovala oběma mužstvům orientaci mlha, která v sobotním brzkém dopoledni zakryla nejen areál stadionu VUT Brno. V 5. min. po spolupráci trojice Nečas - Gromský - Chloupek prováhal vhodný moment k zakončení Beránek. Stejný hráč se pokusil ohrozit kuřimskou branku po vybídnutí Trtílka, střelu vytáhlého blanenského forvarda zblokoval obránce. Obdobně se vedlo také Flachsovi, jemuž přistrčil míč do pokutového území Kratochvíl.

V 15. min. se po zaváhání při zakládání útoku poprvé do zakončení dostal soupeř, střela Samuela Ayebenga, kmenového hráče Tišnova, měla spíše propagační charakter. Ve 28. min. po faulu na Vintra protáhl brankáře střelou z trestného kopu Chloupek. Ten ve 42. min. aktivně napadal rozehrávku obránců po autovém vhazování, míč těsně před tím pokryl pozorný brankář. Následně Beránek sklepl míč na Vintra, po jehož pobídce zakončoval neúspěšně Flachs.

Po přestávce Blanenští přidali na pohybu a záhy se dočkali odměny. V 50. min. po rychlé akci netrefil sice Beránek ve vápně přízemní centr Gromského, na zadní tyči se však míče zmocnil DOMINIK FLACHS a prostřelil kuřimského brankáře - 0:1.

V 52. min. byl faulován Kratochvíl, Trtílkův trestný kop brankář na bližší tyči pokryl. Poté z nadějné pozice netrefil bránu Flachs. Za další tři minuty po pasu Koláčka Trtílek v další gólové šanci ztroskotal na pozorném brankáři. Blanenský forvard se neprosadil ani po standardce Chloupka, když hlavičkoval těsně nad břevno.

V 60. min. si centr Gromského ve vápně zpracoval LUBOŠ CHLOUPEK a nekompromisní střelou zvýšil vedení Blanska - 0:2. Vzápětí předvedl na druhé straně hřiště spolehlivý zákrok brankář Veselý, který hasil požár po předchozí chybě svých spoluhráčů v rozehrávce. O pět minut později opora mladšího dorostu mezi třemi tyčemi vytěsnila na levou tyč nebezpečnou střelu Ayebenga. Ten po dalším kontru Kuřimi sice rozvlnil síť, ale pouze z boční strany.

V 68. min. Kratochvíl vysunul do vápna Gromského, po něm se k míči dostal JAN TRTÍLEK, proti kterému si obránci nepočínali nedovoleně a rozhodčí Polák nařídil pokutový kop. Ten sám postižený s přehledem proměnil a uzavřel gólový účet utkání - 0:3. V 83. min. byl ještě nedovoleně před vápnem zastaven Nečas, Chloupkův trestný kop z nadějné pozice však mířil nad.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko ve středu 3. února, kdy se od 18:00 představí na umělé trávě v Boskovicích proti domácímu účastníkovi krajského přeboru.