2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Poslední lednová sobota byla ve znamení druhého přípravného utkání blanenských fotbalistů. Ti tentokrát přivítali ligového soupeře z Rosic. Úvod utkání se nesl v režii hostů, kteří několikrát zahrozili a tlačili se před bránu Nešetřila. Odměnou jim byla branka Prakse z 10. minuty. Blanenští stihli do pauzy srovnat, když se ve 29. minutě nechytatelně trefil Smrčka. Ve druhé půli Blansko i za pomoci rotace hráčů utkání otočilo. I přes rosické vyrovnání v 68. minutě se nakonec z výhry radovali domácí, kterým výhru vystřelil 4 minuty před koncem Tomáš Feik. Blansko je tak v přípravě zatím stoprocentní.

přátelské utkání , 28. ledna 2023, FK Blansko - FC Slovan Rosice

3:2

1:1

FC Slovan Rosice

Branky: 29. Smrčka, 63. Šedivý, 86. Feik - 10. Praks, 68. Fila
Rozhodčí: Slabý – Machorek, Ježek

Nešetřil - Černý, Šíp, Zúbek - Spáčil, Psota - Chloupek, Nash, Fiala - Tulajdan, Williams
Střídali: Feik, Dano, Smrčka, Holman, Porč, Šedivý, Kubica

Zádrapa – Kotásek (46. Černý), Kršák (46. Zezula), Buchta, Praks (46. Novotný) – Kulík (46. Novák) – Přikryl (58. Mutina), Selinger (46. Koláčný), Sedláček (58. Haminger), Kozel (58. Fila) – Fila (40. Dobrovodský)
Trenér: Petr Čuhel

Úvod utkání patřil Rosicím, které hned ve 2. minutě zahrozily po střele Kozla. V 6. minutě to byl Selinger, jehož přízemní střela ale nevystrašila domácího Nešetřila v brance. V 10. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, kdy zakončoval Praks kvalitní střelou pod břevno, avšak Nešetřil výborným zákrokem podržel domácí. Bohužel to nebylo nic platné, protože ještě v téže minutě si hostující Praks naskočil na centr Kršáka a zcela osamocený uklidil hlavou míč za bezmocného Nešetřila - 0:1.

Rosice měly i po vstřeleném gólu více ze hry a blanenským míč často nepůjčovaly. Ti se připomněli poprvé v 16. minutě, kdy Nash dostal přihrávku na hranici vápna a vystřelil, střela mu však vůbec nesedla a letěla vysoko nad branku. V 21. minutě po průnikové přihrávce dopravil míč do sítě Williams, radost mu však zkazil ofsajdový praporek pomezního.

Blansko v 25. minutě hokejově protočilo prakticky celou základní jedenáctku a byl to pro domácí značný impulz. Ve 28. minutě dostal přihrávku za obranu Tulajdan, který se krásně prodral mezi třemi hráči Rosic po pravé straně až do zakončení, gólman hostí však utěsnil všechny tyče svatyně.

Ve 29. minutě se však už domácí radovali. Filip Smrčka se dostal po závaru ve vápně k odraženému míči a z hranice vápna vymetl nechytatelně pravý horní roh rosické branky - 1:1. Do konce půle se Smrčka připomněl ještě jednou, kdy se snažil z úctyhodné vzdálenosti přelobovat gólmana Zádrapu, střela se však stočila mimo tři tyče a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvod druhého dějství byl opatrný a bez vážnějších příležitostí na obou stranách. V 63. minutě se však skóre měnilo, a to na domácí straně. Po centru Holmana vznikl závar ve vápně, ve kterém se nejlépe zorientovat Ondřej Šedivý, který po několika neúspěšných pokusech o dorážku procedil míč do brány a překlopil výsledek na stranu Blanska - 2:1. Rosice však brzy vyrovnaly. V 68. minutě zapomněla obrana na Filu, který přízemní ranou potrestal chybu domácí defenzivy a srovnal - 2:2.

V 74. minutě usměrňoval Tulajdan přízemní centr od Šípa, na poslední chvíli však zasáhla rosická obrana. V 82. minutě střílel z nebezpečné standardní situace hostující Fila, jeho střela však mířila nad branku. Remízový stav ale přeci jen nevydržel. V 86. minutě domácí rozehrávali standardku, kterou Holman rozehrál na Fialu. Ten načechral míč do vápna přímo na hlavu Tomáše Feika, který výstavní hlavičkou do levého růžku znovu zlomil zápas na stranu blanenských - 3:2. Hosté se následně snažili o zdramatizování utkání, domácí si však již zápas pohlídali a pár desítek věrných diváků odcházelo ze stadionu na Mlýnské ulici spokojeni, neboť Blansko porazilo Rosice 3:2 a zapsalo tak druhou výhru v přípravě.

Následující zápas čeká svěřence kouče Vorlického 04. února, kdy opět na Mlýnské přivítají tým Start Brno. Utkání začíná v 10:30 hodin.