2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

S nepříznivým výsledkem se vrací fotbalisté Blanska z Ostravy. V šestém kole MSFL se tam utkali s B-týmem Baníku, kterému dokonale vyšla první půle a získal výrazný náskok. O něj Ostravané nepřišli ani ve druhé části hry, kdy hosté předváděli zlepšený výkon.

6. kolo , 5. září 2021, FC Baník Ostrava B - FK Blansko

FC Baník Ostrava B

4:0

Branky: 16. Jaroň (pen.), 21. Jaroň, 28. Martiník, 79. Sanneh.
Žluté karty: 77. Temel (OVB) – 16. Nešetřil (BLA).
Rozhodčí: Ogrodník – Drozdy, Tomanec.

Číž – Holaň (72. Temel), Chvěja, Jaroň (72. Jiříček), Kulig (C), Martiník, Sanneh (79. Nevřela), Smékal (59. Říha), Stoklásek, Zálešák, Zouhar (59. Bitta)

Nešetřil – Blažík, Fall, Hladký, Chyla, Alexa, Machálek (C), Mach (46. Elekana), Pyš (52. Tenora), Smrčka, Tulajdan

Na předchozí ligové starty navázal brankář Petr Nešetřil, jenž nechyběl v zahajovací sestavě. Oproti pohárovému utkání nastoupil do obrany Lamine Fall. Na trávníku začínal také Štěpán Alexa, jenž na poslední chvíli nahradil Miroslava Kroutila.

Baník byl od úvodu v lepší formě. Klíčový moment, který to potvrdil i na skóre, se však udál až v šestnácté minutě. Blanenský gólman fauloval v pokutovém území a k penaltě se postavil Petr Jaroň, jehož úspěšný pokus znamenal vedení 1:0 pro domácí. Ten stejný fotbalista navíc pokračoval v aktivní hře a pouhých pět minut potom zvyšoval ranou od malého vápna na 2:0.

Jaroň se díky dvěma trefám vyhoupl do čela tabulky střelců MSFL. V tu chvíli měl na kontě šest ligových branek. Hosté se navíc i nadále dopouštěli drobných nepřesností, jež pomáhaly Ostravě do dalších šancí. Domácí fotbalisté se tak ještě v první půlhodině prosadili potřetí zásluhou Jana Martiníka. Následně mohl Jaroň završit hattrick, Nešetřil však vytáhl balón mimo tyče. Nicméně poločasový výsledek i přesto vypadal hrozivě.

Do druhé půle sáhl trenér Vašíček ke střídání, když v záloze vyměnil Marka Macha za čerstvého Guye Retena Elekanu. Pro hosty ale bylo hlavní, že se o pauze uklidnili a tvořili si více příležitostí. Zřejmě největší se nabízela v 62. minutě, kdy se Blansko po Sannehově ostrém zákroku dožadovalo penalty. Hra ovšem plynula dále a míč se odrazil k Tomáši Machálkovi, kterého brankář Číž pohotově vychytal.

Skóre se mohlo měnit také kolem 70. minuty díky střídajícímu Jakubu Tenorovi. Útočící hráč zakončoval slibný závar před ostravskou bránou, jenže gólman vyškrábl střelu mimo. A balón nespadl do sítě ani po navazujícím rohu, protože Číž znovu odpověděl důležitým zákrokem. Místo toho se vydal dopředu Baník a v 79. minutě Muhammed Sanneh upravil přízemní ranou na 4:0. Tímto výsledkem utkání i skončilo.

Ostravská rezerva díky výhře přeskočila v tabulce právě Blansko a je o bod třetí. Jihomoravští fotbalisté tak zatím drží ve vyrovnané MSFL čtvrtou příčku. Přilepšit si ale mohou již ve středu 8 září, kdy odehrají sedmé kolo venku proti SFK Vrchovina.

Autor: Tadeáš Mima