2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Fotbalisté Blanska zakončili podzimní část MSFL 16. kolem, kdy na Mlýnské přivítali tým MFK Vítkovice. Hrálo se výjimečně na umělé trávě, neboť hřiště na Údolní nebylo kvůli počasí způsobilé pro odehrání zápasu. Blanenští přečkali úvodní šance hostů a sami udeřili, když se v rozpětí 11. a 12. minuty trefil dvakrát Karel Jaroš. Vítkovičtí se s utkáním snažili něco udělat, jejich největší šanci zlikvidoval reflexnivním zákrokem domácí gólman Kalina, který dostal přednost před Nešetřilem. Ve druhé půli už Blansko hlídalo výsledek a skóre navýšilo, protože se trefil Miloš Kapur a Kryštof Crhan. Diváci viděli pohledný zápas, 4 branky a vítězství domácích borců. Blansko tak s 20 body přezimuje na 10. místě tabulky.

Delegát: Pavel Sedláček

Kalina – Blažík (55. Tulajdan), Chyla, Feik, Holman (82. Crhan), Kapur (82 Psota), Thon (51. Rajčinec), Jaroš (82. Alassane), Černý, Dano, Smrčka (C)
Náhradníci: Nešetřil – Tulajdan, Rajčinec, Crhan, Alassane, Psota

Kovařík – Tamajka, Bystřičan, Zouhar, Tkáč, Mooc, Žák, Richtár (C), Jelen, Pecuch, Raab
Náhradníci: Motyčka, Vrbka, Raška
Trenér: Radim Plaskura

Na lavičku Blanska se vrátil po jednozápasové pauze hlavní lodivod Jiří Vorlický a přinesl celkem 2 změny v sestavě oproti utkání ve Znojmě. Do brány se opět postavil Marek Kalina a do sestavy se vrátil Thon, který poslední utkání absentoval z důvodu turnaje taletů v Dubaji, kde se představil v několika utkáních a dokázal se i gólově prosadit.

Úvod utkání sice patřil domácím hráčům, první příležitosti si však vypracovaly hostující Vítkovice. Ve 4. minutě hlavičkoval nebezpečně hostující kapitán Richtár těsně nad břevno. Hned v 9. minutě se ovšem do gólové šance dostala domácí opora Karel Jaroš, který disponuje velmi solidní střeleckou formou, obrana však jeho střelu zblokovala na roh. Nemuselo ho to však vůbec mrzet. Po následném rohu se k němu dostal balon, který hostující gólman Kovařík pouze vyboxoval před sebe, a pumelicí z voleje poprvé rozvlnil síť vítkovické branky - 1:0. A to navíc nebylo všechno. Hned o minutu později centroval krásný balón za obranu Tomáš Chyla, který stihl o zlomek vteřiny dříve než gólman Kovařík opět Karel Jaroš a lehkým lobem poslal míč opět do sítě - 2:0. Jednalo se o osmou a devátou branku tohoto talentovaného hráče, který je v Blansku na hostování z Vyškova. Zároveň se dotáhl v tabulce střelců Blanska na Miloše Kapura!

Hosté z Vítkovic se situací chtěli okamžitě něco udělat, naráželi však na pozornou a pevnou domácí obranu a jejich snahu mnohdy blanenští kazili už na půlicí čáře. Ve 30. minutě však přišel ze strany hostí tlak, zblokovaná střela a sporný zákrok Feika na vítkovického Žáka, rozhodčí Rosický však hru nechal plynout dál, i když se hosté dožadovali penalty.

Gólman Blanska Kalina se však musel činit ve 36. minutě, kdy zneškodnil asi největší šanci hostů na střelení gólu. Vítkovický Jelen se dostal až do vápna, míč si šikovně zaseknul a vystřelil tvrdou přízemní ránu na zadní tyč. Kalina reflexivně vytěsnil míč na roh. O minutu později domácí chybně rozehrávali a míče se zmocnil po chybné přihrávce Richtár, jeho střela levačkou však úplně minula bránu.

Zbytek poločasu byl však v režii Blanska, které zatápělo Vítkovicím a mohlo klidně vést o 3 branky. Ve 39. minutě zůstal ve vápně po rohu Holmana úplně osamocený navrátilec Thon, hlavička mu však nesedla a jen těsně minula svatyni Kovaříka. Ve 41. minutě potom hledal Chyla tvrdým centrem Kapura, který však na míč nedosáhl a následný centr se stočil těsně vedle brány. Domácí tak opanovali první poločas a odcházeli do kabin s příznivým skóre 2:0.

Vítkovičtí si přáli dobře vstoupit do druhé půle a s výsledkem něco udělat. Ve 47. minutě skončila tvrdá střela Richtára v náruči Kaliny. Hostující kapitán byl nejaktivnějším střelcem hostí. V 52. minutě se připomnělo Blansko, kdy centroval domácí kapitán Smrčka zajímavý balon do vápna, nikdo z domácích však na míč nedosáhl.

V 57. minutě se hostům naskytla nadějná příležitost, protože byl nečistým způsobem atakován hostující Jelen, který si našel cestu až před vápno domácích. Přímého kopu se ujal hostující Žák, který zeď napoprvé neprostřelil, jeho opakovaná střela však po sérii odrazů od blanenských jen těsně minula branku a domácí si mohli pořádně oddechnout.

Vítkovické naděje na dobrý výsledek utnula 65. minuta, kdy diváci oslavovali třetí gól ve vítkovické síti. Střídající Tulajdan, který se do sestavy vrátil po dlouhém zranění v minulém kole na půdě Znojma, zatáhl míč k vápnu, kde si narazil s Milošem Kapurem. Ten si míč posunul na svoji silnější pravou nohu a technickou střelou na zadní tyč nedal Kovaříkovi v brance žádnou šanci - 3:0. O 2 minuty později se dostal míč k osamocenému Holmanovi, jeho střela však úplně minula branku a o minutu později napřáhl z dobrých 25 metrů záložník Feik, který trefil výstavní dělovkou pouze břevno.

V této fázi utkání už Vítkovice nebyly moc ve hře vidět a otěže zápasu nadobro převzalo Blansko. Za zmínku stojí pouze nebezpečný pokus Richtára ze 71. minuty, to bylo však ze strany Vítkovic prakticky vše. Domácí měli sérii dalších příležitostí, ze kterých nakonec vytěžili čtvrtý gól v síti hostí. Střídající Kryštof Crhan zavedl míč do vápna, kde tváří v tvář Kovaříkovi neuspěl, jelikož hostující gólman vytěsnil míč do zámezí. Z následného rohu se však Crhan už prosadil, když centr zatočil přímo od rohového praporku až do brány. Hodně kuriózní branka – 4:0. V 86. minutě to ještě zkoušel Dano, jeho dalekonosný pokus však provětral pouze prostor nad břevnem.

Blansko tak ukončilo svoji podzimní pouť MSFL domácím vítězstvím a třetí výhrou v řadě. Zároveň se domácím povedlo pod koučem Vorlickým z 8 utkání vyválčit výborných 16 bodů a přezimují na 10. místě tabulky se ziskem 20 bodů.