2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Čtyři branky, čtyři penalty, vyloučení, emoce a mnoho dalších zajímavých situací přinesl souboj Blanska s Pelhřimovem. Blanenští do zápasu vlétli jako uragán, jejich rozlet však ve 29. minutě přibrzdilo vyloučení brankáře Sehnala. Hostům se ještě do poločasu podařilo skóre srovnat, konečnou remízu nakonec brali všemi deseti.

Delegát: Dreiseitel

Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (71. Nečas), Bezděk (31. Švancara), Janíček K., Farník - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Klimeš, Beneš, Nečas, Švancara
Trenér: Roman Šindelka

Moravec - Máca, Kocián (C), Tenkl, Smrčka - Kmoch (74. Maška), Fišer (58. Nepovím), Liška, Niederle, Benda - Čihák
Náhradníci: Zabloudil, Nepovím, Maška, Sládok
Trenér: Ján Kubík

Úvod zápasu se nesl ve slavnostním duchu. Nejprve k divákům promluvil předseda FK APOS Blansko a zároveň poslanec za Věci veřejné pan Michal Babák. Poté proběhla gratulace panu Ing. Jaromíru Novákovi, dlouholetému hráči a funkcionáři Spartaku ČKD Blansko, který minulou neděli oslavil 70. narozeniny.

Blanenští do zápasu vstoupili jako uragán. Už ve 2. minutě byl ve vápně faulován Jan Karásek a z nařízené penalty se kapitán David Bednář nemýlil - 1:0. Ještě ani všichni na stadionu nestihli vstřebat radost z první branky a bylo to 2:0. Bednář ideálně přetáhl centr na nabíhajícího Bezděka, který dopravil míč do branky. Hosté byli z vývoje notně otřeseni. V 8. minutě chyboval brankář Moravec, nakonec celou situaci za vlastního brankáře hasila obrana, která nedovolila Bednářovi zakončit. Ve 13. min. aktivní Bednář posadil míč na hlavu Karáskovi, Moravec však s jeho hlavičkou příliš starostí neměl.

Hosté se oklepali po dvaceti minutách a záhy mohli skóre korigovat. Po faulu Pokoje na Lišku nařídil rozhodčí druhou penaltu v zápase. K míči se postavil Niederle, jehož střelu brankář Sehnal zlikvidoval, následná dorážka mířila vedle blanenské branky. Brankář Blanska si výbornou vizitku pokazil ve 28. minutě. Důrazný Čihák důsledně sledoval centr, který nakonec musel pod tlakem hostujícího útočníka nadvakrát pacifikovat. Až po dohrání celé akce se Sehnal nesmyslně ohnal po hostujícím útočníkovi nohou a rozhodčí jej bez milosti poslal pod sprchy. Ze hřiště trenér Šindelka stáhl Radka Bezděka, místo kterého nastoupil Karel Švancara. Ten musel čelit další penaltě, jejíž směr sice vystihl i přesto rána Čiháka skončila v síti - 2:1.

Přesilovku hosté ještě do poločasu využili ke srovnání skóre. Ve 43. minutě se do míče opřel Niederle, který z 25 metrů zamířil k pravé tyči blanenské branky - 2:2.

Do druhého poločasu vstoupilo Blansko opět aktivně. Neuběhlo ani 30 vteřin, když Bednář centroval do vápna, situaci neodhadl ideálně Moravec, následnou Karáskovu střelu do odkryté branky obránci odvrátili. Aby toho nebylo pro hosty málo, za další minutu fauloval Moravec ve vápně Zicha a rozhodčí počtvrté v zápase ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil kapitán Blanska David Bednář, jehož nepříliš umístěnou střelu Moravec vyrazil.

V 55. minutě zakončil brejkovou akci Liška střelou mimo blanenskou svatyni. Blanenští, i když hráli v početní nevýhodě, si vytvořili více střeleckých příležitostí. V 66. minutě Karásek pronikl až do vápna, s jeho přízemní střelou si brankář Moravec poradil. Na druhé straně napálil míč po přihrávce Niederleho nad Benda. V 70. min. po Bednářově pobídce napálil Farník pravou spojnici hostující svatyně. V závěru byl těsně před hranicí velkého vápna faulován Karásek, následný trestný kop Farníka zblokovali hosté na roh.

Zajímavé a velmi atraktivní utkání skončilo dělbou bodů, ze které měli paradoxně větší radost hosté, i když hráli hodinu přesilovku. Blansko už podruhé v řadě zaplatilo za nedisciplinovanost, která ho stála ztrátu dvou bodů.

V anketě Hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.