2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B í t e š / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko se do dalšího kola domácího poháru neprobojovali. V předkole MOL Cupu v omlazené sestavě s několika talentovanými dorostenci po poločasové remíze 1:1 podlehli Velké Bíteši na jejím hřišti 3:1.

Hrací doba: 45+0 ; 45+0

M. Pelán - J. Pokorný, Hibš, O. Mucha, Ondrák - Novotný, Mrňa (77. T. Pelán), Chlup, Šimončič - Pohl (C), Valsa (81. Loup)
Náhradníci: Janoušek - Malý, Pelikán, Loup, Rozum, T. Pelán
Trenér: Květoslav Havránek

Záleský - Pačovský, Šplíchal (C), Feik, R. Němec - Závodný (65. Prudil), Hanák (77. R. Souček), D. Šmerda, Minx - Trtílek (88. R. Ševčík) - Traxl
Náhradníci: Veselý - Prudil, R. Souček, R. Ševčík
Trenér: Zdeněk Veselý

Blansko nastoupilo v omlazené sestavě se čtyřmi dorostenci, další čtyři pak usedli na lavičku náhradníků. Premiéru v základní sestavě si odbyli oba krajní obránci Jakub Pačovský (r. 2000) a Richard Němec (r. 2000) a také nové akvizice brankář David Záleský a záložník Lukáš Závodný. Po téměř osmi letech oblékl blanenský dres zkušený útočník Zdeněk Traxl (r. 1983), který se přes svůj mateřský klub vrací z Rakouska a vedení mužstva tak jeho služeb díky absenci některých hráčů využilo. Z lavičky tým vedl při neúčasti Martina Maši, který je na dovolené, trenér dorostu Zdeněk Veselý.

Proti 12. týmu uplynulého ročníku divize D se úvod zápasu hostům příliš nevydařil. Domácí se již po půlminutě hry poprvé dostali do zakončení, pokus Chlupa však byl velmi nepřesný. Poté se z hranice vápna zastřeloval záložník Novotný, aby se za další minutu po centru Ondráka na zadní tyči prosadil vytáhlý kapitán Bíteše JAN POHL - 1:0.

V dalším průběhu hry se aktivita přesunula více na kopačky Blanenských. V 11. min. si Šmerda šikovně narazil s Traxlem, vnikl do šestnáctky, kde jeho ostrý centr nadvakrát pokryl brankář M. Pelán. Toho za další tři minuty protáhl po samostatném průniku Trtílek, jehož rána skončila těsně nad. V 17. min. mohl po pobídce Šmerdy vyrovnat Trtílek, ale nechal pouze vyniknout brankáře. Ve 23. min. M. Pelán vytáhl na roh centr Traxla a po něm se nenasměroval mezi tři tyče centr R. Němce hlavičkující Minx. Ve 26. min. byl faulován před vápnem Trtílek a DOMINIK ŠMERDA ukázkovou střelou přes zeď zařídil vyrovnání - 1:1.

Po půlhodině hry mohli vedení na svoji stranu opět překlopit domácí, unikající Šimončič ve vápně po kličce Záleskému tísněn Pačovským nastřelil tyčku hostující branky. Na druhé straně po spolupráci s Traxlem Šmerdova střela skončila v náručí brankáře. Střelec vyrovnávací branky byl dále při chuti, ve 33. min. kryl jeho pokus levačkou strážce domácí svatyně, ve 38. min. po průniku Minxe mířil těsně vedle levé tyčky.

Také po změně stran se lépe na začátek poločasu zkoncentrovali domácí, kteří již ve 47. min. po přesné střele záložníka JIŘÍHO CHLUPA šli znovu do vedení - 2:1. Po hodině hry mohlo být opět vyrovnáno. Na rohový kop agilního Šmerdy ve vápně nejvýše vyskočil Traxl, po jeho prodloužení však na zadní tyči chyběl jeden z jeho spoluhráčů, který by zakončoval do odkryté svatyně. O šest minut později další hlavička Traxla po rohovém kopu trefila jednoho z domácích. Následně po spolupráci Minxe a Traxla zakončil Trtílek do míst, kde stál připravený brankář M. Pohl.

Kýžená vyrovnávací branka nepřišla ani po přímočaré akci, kterou započal rychlý výhoz brankáře Záleského, následoval únik Minxe, centr, který Traxl posunul hlavou volnému Prudilovi, jehož střela těsně minula pravou šibenici. A tak se naplnilo notoricky známé rčení nedáš, dostaneš, když v 79. min. upravil svoji druhou brankou v zápase JIŘÍ CHLUP na konečných 3:1. V závěru utkání si premiérové starty za A tým připsali další talentovaní dorostenci Radek Souček a Radim Ševčík.

Do 1. kola MOL Cupu tak postoupila Velká Bíteš, která narazí na třetiligový Vyškov. Fotbalisté A týmu FK Blansko sehrají ve čtvrtek 20. července od 18:00 úvodní utkání letní přípravy se Svratkou Brno na hřišti soupeře. Původně plánované středeční přípravné utkání proti Vyškovu bylo zrušeno.