B l a n s k o - Další bod za bezbrankovou remízu přidali blanenští fotbalisté na hřišti Ždírce nad Doubravou. Tento počin v celkovém důsledku znamená, že se našim hráčům podaří v letošní sezóně udržet místo v Moravskoslezské divizi D. Na předposlední Havlíčkův Brod mají svěřenci trenéra Maši náskok 7 bodů, přičemž zbývá odehrát už jen dvě mistrovská kola.

28. kolo , 3. června 2018, Tatran Ždírec nad Doubravu - FK Blansko

Tatran Ždírec nad Doubravu

Osobní tresty: ŽK: 23. Klimeš, 48. Michalec, 83. Kučera - nikdo
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Kaloč - Bebenek, Nápravník
Delegát: Vidlák

Pometlo - Fikar, Michalec, Kučera, Málek - Klimeš (61. Veselský), Novotný, Mrázek, Pátek - Kolouch, Slavík (68. Jiroutek)
Náhradníci: Dočekal, Štukhejl, Jiroutek, Veselský, Zahradník, Bílek, Bartaloš
Trenér: Martin Slavík

Záleský - Imramovský, Bárta, Šplíchal, Bokůvka - Kratochvíl (83. Chloupek), Pšikal, Feik, Kuldan (88.Sodomka) - Dvořák, Trtílek (69. Šmerda)
Náhradníci: Veselý, Chloupek, Sodomka, Šmerda
Trenér: Martin Maša

Naši hráči zajižděli do Ždírce s cílem zajistit si divizi i pro další ročník. To se jim jejich kvalitním a zodpovědným výkonem podařilo.

Domácí začali aktivněji, vytěžili sérii standardních situací a již ve 3. minutě musel Záleský vyrážet střelu Mrázka. Později se většinou hrálo mezi šestnáctkami. Hezká kombinace mezi Pšikalem a Dvořákem ve 23. minutě dovedla naše mužstvo až k blízkosti Pometlovy branky, domácí však na poslední chvíli šanci odvrátili. Ve 33. minutě rozehrál bezvadně přímý kop Kratochvíl, na centr si naběhl nikým nekrytý Bárta, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. O minutu později se rozjela další povedená akce po ose Dvořák - Kratochvíl - Pšikal. Poslední jmenovaný zakončil vedle domácí brány. 39. minuta přinesla rychlý průnik Trtílka, který se nebál vystřelit. Jeho šanci však Pometlo pokryl. Ve 41. minutě poslal Záleský dlouhým výkopem míč do vápna domácích, Dvořák se natlačil před stopera a chytře chtěl přehodit domácího brankáře. Bohužel mířil těsně vedle.

Druhý poločas začal v pozvolném tempu. V 57. minutě rozehrál Kratochvíl další přímý kop a našel Dvořáka, jehož volej skončil mimo tři tyče Pometlovy brány. V 80. minutě pak přišla zřejmě největší šance domácích, kdy Kolouch přiklepl míč uvnitř vápna Mrázkovi a ten z voleje nebezpečně vystřelil. Gólman Záleský nicméně bravurním vyběhnutím včas šanci zlikvidoval. Do dobré střelecké příležitosti se ještě dostal po dlouhém autu Kolouch, ale jeho rána skončila mimo.

Spravedlivá dělba bodů, naše hráče čekají poslední dva zápasy na domácí půdě proti Havlíčkovu Brodu a Tasovicím.

Záznam z utkání

Výsledky 28. kola Fortuna Moravskoslezské divize D

Břeclav - Stará Říše 1:2 (1:0)
Žďár nad Sázavou - Tasovice 2:2 (1:2)