Bystřice

Vrchovina

29.01.2022 | 11:30

Rozpis zápasů
Skvělý druhý poločas předvedli blanenští fotbalisté ve Znojmě. S předposledním týmem MSFL sice prohrávali, ale díky zlepšenému výkonu obrátili a odvezli si všechny body za výsledek 5:2. Svěřenci kouče Petra Vašíčka tak zůstávají ve hře o přední příčky soutěže.

4. kolo , 20. srpna 2021, 1.SC Znojmo FK - FK Blansko

1.SC Znojmo FK

FK Blansko

Branky: 26. Kirschner, 75. Okleštěk – 39. Hladký, 41. Tulajdan, 69. Machálek, 81. Elekana, 90+4. Zeman
Žluté karty: 78. Fládr (ZNO), 78. Moučka (ZNO) – 62. Elekana (BLA), 77. Machálek (BLA), 78. Mach (BLA), 90. Smrčka (BLA)
Červené karty: 63. Bašič (ZNO)
Rozhodčí: Zaoral – Kolář, Vejtasa

Sestavy

Polepil – Žalud, Prokeš (55. Bašič), Kočík (82. Foltýn), Papež (90. Asante), Krakovčík, Moučka, Fládr, Okleštěk, Russmann (55. Goncalves (82. Traore)), Kirschner (C)

Nešetřil – Chyla, Feik, Hladký (73. Pyš), Kroutil (36. Elekana (89. Sehnal)), Mach, Tulajdan (89. Zeman), Alexa, Fall, Smrčka, Machálek (C)

Mírně změny neminuly obranu Blanska, kde místo vykartovaného Blažíka figuroval Smrčka. Opět se do základní sestavy vrátil Hladký, zatímco oproti dosavadním duelům scházel defenzivní štít Minařík. Hosté však šli do utkání sebevědomě a doufali, že předvedou zdařilý výkon.

Od první minuty se však více dařilo domácím, kteří si uměli vytvořit převahu. Už ve třetí minutě tak zvonilo břevno za gólmanem Nešetřilem, které nastřelil znojemský Moučka. Tlak domácích navíc pokračoval a znamenal neustálé nebezpečí. Jednou z výjimek byla šance Hladkého, jenž z levé strany donutil brankáře Polepila kolem čtvrthodiny hry k zákroku na rohový kop.

Další slibná příležitost pro Znojmo přišla v 16. minutě v podání Oklešťka, když mířil je těsně vedle tyče. Přesně ale vypálil až Petr Kirschner, jenž otevřel skóre utkání ve 26. minutě. Blansko se ovšem do poločasu vzmohlo na velký obrat, u něhož nechyběl střídající Guy Reteno Elekana. Ten na trávníku nahradil Kroutila a byl na začátku akce, která ve 39. minutě znamenala vyrovnání na 1:1. V tu chvíli o bránícího protivníka dopravil balón do sítě Marcel Hladký.

Hosté získali do konce první půle těsný náskok díky Jiřímu Tulajdanovi. Blanenský útočník převzal míč do běhu a dokonale přehodil gólmana, čímž poslal svůj tým do vedení 2:1. A akci opět rozběhl Elekana, čímž se hned po střídání podílel během pěti minut na dvou zásadních trefách. Důležitý byl také zákrok Nešetřila, když v závěru poločasu lapil odražený balón od břevna po standardní situaci.

Ve druhém poločase prokázalo Blansko parádní úvod po přihrávce Elekana, který připravil balón Tomáši Machálkovi. Jenže hostující střelec zakončil pouze těsně vedle. Velice blízko vyrovnání se následně ocitlo Znojmo v 54. minutě, ale Blanenští na poslední chvíli odkopávali z brankové čáry. Blansku potom výrazně pomohlo vyloučení zhruba o deset minut později, protože červenou kartu viděl Mirza Bašič za souboj proti Tomáši Chylovi. Toho museli odnášet na nosítkách a naštěstí se hráč mohl posléze vrátit na trávník.

Po červené kartě se skóre znovu měnilo ve prospěch Blanska, hlavičkou z prostoru před brankou se trefoval Machálek na 3:1. O pár minut později sice odpověděl snížením nejlepší střelec soutěže Okleštěk, nicméně to bylo ze strany Znojma vše a hosté potvrdili vítězství dalšími dvěma brankami. V 81. minutě korunoval fantastický výkon i gólově Elekana z přímého kopu a v samotném závěru ho doplnil Alois Zeman na 5:2.

Blansko bere další body, kterých má v tabulce už devět. Před hracím víkendem tak Jihomoravané dorovnali dosud vedoucí Kroměříž a posunuli se na první příčku MSFL. Teď bude záležet na výsledcích jejich soupeřů, jak bude vypadat pořadí před následujícím kolem. K němu blanenští fotbalisté nastoupí v sobotu 28. srpna doma proti Rosicím.

Autor: Tadeáš Mima