2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Po 357 minutách skončila střelecká impotence fotbalistů FK APOS Blansko. V záchranářském duelu s Konicí se již v 6. minutě prosadil Michal Hájek, ani jeho branka však nestačila na zisk tří bodů. Po remíze 2:2 zůstávají Blanenští na chvostu tabulky a na vítězství čekají již čtyři kola.

Delegát: Poláček

Sehnal - Kuda (46. Šíp), Kolář, Pokoj, Bubeníček - Nečas (77. Oulehla), K. Janíček (85. Bezděk), Hájek, Doležel - Karásek, Farník (C)
Náhradníci: Šíp, Bezděk, Oulehla, Švancara
Trenér: Tomáš Šenk

Kmecik - Koutek, Cetkovský, Voral (C), Růžička - Kryl (74. Směták), Klobáska, Václavský - Schön (87. Bílý), Blaha - Hlouš
Náhradníci: Řehák, Směták, Bílý
Trenér: Karel Procházka

Do důležité záchranářské bitvy s Konicí nastupovali Blanenští s nepříjemnou sérií. Na vstřelený gól čekali již 351 minut. Tuto nelichotivou bilanci se jim však podařilo brzy prolomit.

V 6. min. sice ještě domácí Doležel proti Kmecikovi neuspěl. Po následném rohovém kopu kapitána Farníka se však nejlépe zorientoval Hájek, který elegantní patičkou poslal míč do branky - 1:0.

Domácí mohli skóre v 10. min navýšit. Kolář přesnou přihrávkou našel Karáska, který se svým typickým způsobem dostal do vápna, brankář Konice Kmecik však svůj tým podržel a blanenského střelce vychytal. V 15. min. se po spolupráci s K. Janíčkem dostal dvakrát k ohrožení hostující svatyně Kuda, ani jedna střela z ostrého úhlu však nemířila do černého. V 21. min. se hosté dočkali vyrovnání, k čemuž jim dopomohli domácí hráči svým nedůrazem, na konci útočné akce byl Blaha, na jehož pohotovou střelu byl brankář Sehnal krátký - 1:1.

Blansko však za pět minut opět strhlo vedení na svoji stranu. Janíček získal míč, následně ho Karásek posunul nabíhajícímu Farníkovi, který vnikl do vápna a pravačkou prostřelil Kmecika - 2:1.

Diváci pak viděli ještě tři zajímavé situace v rozmezí pěti minut. Nejprve ve 35. min. zakončoval brejk Konice Václavský, Sehnal míč pouze zbrzdil, na brankové čáře hasil vzniklé nebezpečí Kolář. Ve 39. min. se po nepřesném odkopu Bubeníčka dostal ve vápně k míči Kryl, ten však z výhodné pozice přestřelil. Minutu na to po skvělém pasu od Hájka postupoval na Kmecika Farník. Kapitán Blanska se pokusil hostujícího brankáře přelobovat, ten však tento úmysl přečetl a šanci zmařil.

Po změně stran už diváci příliš pohledný fotbal neviděli. Blanenští postupně přepustili iniciativu Konici, která vycítila šanci na bodový zisk. V 58. min. se za domácí obranu dostal Blaha, jeho nedůraznou střelu brankář Sehnal pokryl. Za tři minuty se na druhé straně do zakončení dostal Doležel, jeho přízemí střela mířila vedle pravé tyče. V 65. min. se skóre měnilo. Standardní situaci Vorala odvrátil Bubeníček na roh. Ten se už se domácím nepodařilo uhlídat a důrazný Kryl vyrovnal na 2:2.

Zbytek utkání už Blanenští dohráli v křeči, což nejlépe dokumentoval nepodařený trestný kop Karáska v 73. minutě, a závěrečná šance Farníka, při níž se opět vyznamenal skvělý Kmecik v brance Konice.

Blanenští tak po další ztrátě na domácí půdě zůstávají na 14. místě a jejich situace je na pováženou. V tabulce pravdy už jim totiž s -11 body patří poslední místo.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.