2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o - V předposledním utkání v rámci zimního turnaje v Líšni porazili fotbalisté FK APOS Blansko zásluhou branek Radima Farníka a Ondřeje Kudy dorostenecký tým Zbrojovky Brno v poměru 2:1 Podobně jako před týdnem rozhodli Blanenští o svém vítězství v prvním poločase.

přátelské utkání , 26. února 2011, FC Zbrojovka Brno U19 - FK Blansko

FC Zbrojovka Brno U19

1:2

Poločas: 0:2
Branky: 16. z pen. Farník, 26. Kuda

není

Sehnal (41. Švancara) - Bezděk (41. Oulehla), Kuda, Klimeš, Šíp (55. Antal) - Bubeníček, Nečas, Hájek, Doležel (55. Matuška) - Farník - Jelínek
Trenér: Tomáš Šenk

Při skládání sestavy nemohl trenér Blanska Tomáš Šenk počítat se zraněným stoperem Pokojem, pro nemoc nemohl nastoupit Janíček a útočník Karásek se k týmu připojí až v pondělí.

Utkání přineslo vcelku zajímavou podívanou, kdy se útoky střídali na obou stranách, nebezpečnější však v koncovce byli Blanenští. Ve 14. min. kryl brněnský brankář trestný kop Farníka, za dvě minuty dostal ideální přihrávku od Nečase Doležel, který se ve vápně šikovně uvolnil před brankářem, který jej následně fauloval a z nařízené penalty poslal naše barvy do vedení Farník - 0:1.

Ve 25. min. vyslal povedenou střelu levačkou z dálky Bezděk, brankář jeho pokus s námahou vyrazil. Lépe se vedlo jeho kolegovi z obrany Kudovi, který se za necelou minutu po rohovém kopu nejlépe zorientoval a poslal míč pohotově do sítě - 0:2.

Neuběhly ani dvě minuty a vedení Blanska mohl po pěkné akci Nečase navýšit Doležel, který však branku Brna přestřelil. Na druhé straně kryl střelu z 23 metrů bezpečně brankář Sehnal.

Na začátku druhého poločasu měl po centru Doležela dobrou příležitost Jelínek, který mířil vedle pravé tyče. Postupně převzali iniciativu mladí Brňané, kteří se v 64. min. po akci středem blanenské obrany dočkali snížení - 1:2. Skóre mohli nakonec i vyrovnat, proti však byl brankář Švancara, který zlikvidoval dvě velké šance.

Poslední zápas na zimním turnaji v Líšni odehrají fotbalisté FK APOS Blansko příští sobotu od 15:00, když jejich soupeřem bude domácí celek SK Líšeň, vedený naším bývalým trenérem Zbyňkem Zbořilem.