H o d o n í n / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v premiérovém venkovním utkání v tomto roce výsledkově neuspěli. I když svěřenci kouče Michala Kuglera sehráli s Hodonínem více než důstojnou partii, odvážejí si z rodiště Tomáše Garrigue Masaryka porážku 3:0.

19. kolo , 28. března 2015, FK Hodonín - FK Blansko

FK Hodonín

Branky: 31. Reška, 33. Polák, 86. Šturma
ŽK: nikdo - 36. P. Fousek
Rozhodčí: Miklík - Kozubík, Poláček
Delegát: Volek

Petráš - H. Maršálek, Víšek (C), Novotný - J. Maršálek, Petrucha, Kleiber (82. Adamec), Šturma, Polák - Reška (88. Knotek), Ondroušek (67. Ondryáš)
Náhradníci: Ondryáš, Knotek, Adamec, Beker, Jícha
Trenér: Mario Rossi

Juran - Gromský, R. Fousek, Bubeníček (C), Müller - P. Fousek, Šíp - D. Šural (62. Trtílek), Doležel, Chloupek (46. Nečas) - T. Zouhar (82. Jarůšek)
Náhradníci: Jarůšek, Šplíchal, Nečas, Trtílek
Trenér: Michal Kugler

Trenér Blanska Michal Kugler musel opět pozměnit základní sestavu. V týdnu pro nemoc netrénoval Nečas, s nataženým stehenním svalem laboruje Šplíchal a tak dostal poprvé od začátku v mistrovském utkání šanci Chloupek. Domácí lodivod Mario Rossi vinou nedoručených transferkaret nemohl do hry nasadit exotické posily Kotchiho a Mangaru.

Utkání bylo od počátku vyrovnané. Blanenským se v jeho úvodu velmi dobře dařilo chytat domácí rychlonohé hráče do ofsajdové pasti a sami měli několik nadějných útočných akcí. V 10. min. po rychle rozehraném volném přímém kopu pálil z 23 metrů P. Fousek, míč skončil nad. V 19. min. Šíp výbornou přihrávkou osamostatnil Chloupka, slibně se rozvíjející akci zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd.

Po půlhodině hry, během níž si blanenský brankář prakticky nesáhl na míč, přišli rozhodující okamžiky utkání. V 31. min. se rychlonohý TOMÁŠ REŠKA nezachytil do ofsajdové pasti a po samostatném úniku prostřelil Jurana - 1:0. Blanenští hráči reklamovali u rozhodčích ofsajd, nekoncentrovali se na hru, což se jim stalo osudným. O dvě minuty později totiž po pravé straně unikl střelec první branky, poslal centr na zadní tyč, kde se povedenou střelou z voleje prosadil VLASTIMIL POLÁK - 2:0.

Ještě do poločasu mohli svěřenci trenéra Kuglera skóre korigovat. Ve 40. min. Chloupek vtipným oboučkem našel rozběhnutého Doležela, jeho lob skončil těsně nad. Vzápětí do stejných míst střílel také Šíp.

Po přestávce byli aktivnější hosté. Ve 47. min. obelstil Doležel zkušeného Víška, posunul míč do tandemu Šípovi, jehož nebezpečnou přihrávku na Nečase před branku v poslední chvíli domácí odkopli do bezpečí. Největší šanci na snížení si Blanenští vypracovali v 58. minutě. T. Zouhar se zbavil svého strážce, poslal přihrávku na Šípa, jehož přízemní střelu zastavila pravá tyč!

Domácí zahrozili až v 62. min., kdy postupoval do úniku Reška, nadějný brejk nakonec skončil zblokovanou střelou Šturmy. V 76. min. si domácí brankář Petráš poradil s pohotovým zakončením Nečase. Hostům nebylo souzeno ani v 81. min., kdy po akci Doležela skončila nad brankou tvrdá střela Šípa.

V závěru utkání využil otevřenější blanenské obrany PETR ŠTURMA, který pečetil na konečných 3:0.

Další výsledky 19. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Napajedla - Havlíčkův Brod 3:3 (0:0), Velké Meziříčí - Bystřice nad Pernštejnem 1:0 (0:0), Stará Říše - Otrokovice 0:5 (0:0), Pelhřimov - Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0), Mutěnice - Uherský Brod 2:2 (1:0), Tasovice - Rosice 1:1 (1:0), Polná - Vrchovina 0:4 (0:1)