2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Š a r d i c e - Těsnou porážkou 1:0 skončilo sobotní přípravné utkání fotbalistů FK APOS Blansko na půdě lídra divize z Šardic. Soupeř měl po celé utkání územní převahu, z níž však dokázal vytěžit pouze jednu branku a v závěru se o výsledek bál.

přátelské utkání , 13. března 2010, FK Šardice - FK Blansko

FK Šardice

1:0

Branka: 34. Režný

Štěpnička - Crla, Kopčil, P. Spazier, Šenk (53. Švrček) - Sukup, Pacl (65. Zapletal), Šálek (65. Kmeť), Válek (65. Blaha) - Kobylík (46. Košulič), Režný
Trenér: František Ondrůšek

Juran - K. Janíček, Klimeš, Zich, Šíp - Starý, Cupal, Nečas (56. Bezděk), Beneš (65. Jarůšek) - Farník (46. Pernica) - Sehnal
Trenér: Roman Šindelka

Zápas s vedoucím celkem divize D sehráli naši fotbalisté na přírodním trávníku. Pro blanenské mužstvo bylo toto měření sil kvalitní konfrontací před mistrovskými zápasy, do kterých vstoupí v sobotu 27. března doma proti Uherskému Brodu.

Trenér Blanska Roman Šindelka nemohl při skládání sestavy počítat s nemocným brankářem Švancarou, zraněným Klevetou a také s Němcem, který si do jarních divizních bojů přinesl dvouzápasový trest za vyloučení v Pelhřimově a proto si musí tým zvykat na hru bez něj.

Již od úvodních minut dávali domácí jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Blanenští vycházeli z poctivého obranného bloku. Šardice hrozili především zásluhou rychlých krajních záložníků a hodně starostí blanenské obraně dělalo i útočné duo Kobylík - Režný. Druhý jmenovaný se do zakončení dostal na začátku třetí minuty po rohovém kopu, mířil však těsně vedle. V 9. minutě mohl nedůraz naší obrany potrestat Pacl, který rozezvoněl pravou tyč. V dalším průběhu předvedl několik jistých zákroků brankář Blanska Juran. Ani on však ve 34. min. po chybě obrany nemohl zabránit ve skórování Režnému, který po centru z levé strany rozvlnil síť blanenské branky - 1:0. Stejný hráč se do zakončení dostal o tři minuty později, po centru Crly tentokrát mířil vysoko nad.

Také po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Po sérii neúspěšných zakončení Šardice vstřelily v 69. min. po ukázkové kombinaci zásluhou Košuliče druhou branku, která ale nebyla pro ofsajd uznána. Naše mužstvo se osmělilo až v posledních 15 minutách. Nejprve vyzkoušel pozornost Štěpničky ranou z 23 metrů Kamil Janíček, strážce domácí svatyně byl připraven. V 87. min. rohový kop Šípa zakončil hlavičkou Sehnal, radost z vyrovnání Blanenským překazil výtečným zákrokem Štěpnička. V samotném závěru táhl brejkovou akci opět Sehnal, na hranici vápna přihrál pod sebe, kde si v zakončení ideálně neporozuměl Pernica se Starým.

Předposlední přípravné utkání bylo velmi kvalitním testem před blížícím se startem v jarní části soutěže. Poslední přípravný zápas sehraje naše A mužstvo v sobotu 20. 3., kdy bude od 15:00 hostit celek Kunštátu. Utkání by se za příznivých klimatických podmínek mělo odehrát na hlavním hřišti stadionu Na Údolní.