2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Pohodlným výsledkem uspěli fotbalisté Blanska. Ve třináctém kole MSFL rozstříleli hosty z Velkého Meziříčí, a to rovnou rozdílem 4:0. Ještě během první půle však měl soupeř několik solidních situací, kterými Jihomoravany potrápili.

13. kolo , 23. října 2021, FK Blansko - FC Velké Meziříčí

4:0

1:0

FC Velké Meziříčí

Branky: 28. Smrčka, 47. Mach, 61. Tulajdan, 90+3. Elekana
Žluté karty: 51. Tulajdan (BLA) – 25. Plichta (VEM)
Rozhodčí: Dubravský – Žurovec, Macrineanu

Vitásek – Feik (80. Pyš), Chyla, Blažík, Smrčka – Minařík (70. Bakayoko) – Elekana, Todorič, Mach, Machálek (41. Alexa) (C) – Tulajdan (80. Tenora) (87. Fall)

Kolář (63. Dubec) – Puža (84. Karmazín), Bouček (63. Malata), Komínek (C), Mucha – Urbánek – Dolejš, Nedvěd (70. Vošmera), Šuta (63. Pavlík), Demeter – Plichta

Utkání bylo speciální především pro Davida Vitáska, který si zachytal vůbec poprvé v dresu Blanska. Hned zkraje duelu ale musel řešit potíže brankář na opačné straně hřiště, když se před ním pokoušel o nůžky Guy Reteno Elekana. Poprvé se musela obrana Blanska předvést ve vážnější situaci kolem desáté minuty zásahem proti střele Petra Dolejše.

V úvodní půlhodině se však ujalo vedení Blansko. Nejdříve se tlačil vápnem Marek Mach, jenž po zákroku Velkého Meziříčí zůstal ležet na zemi, načež neuspěli s pěknou střelou a dorážkou ani Elekana s Machálkem. Skóre tak otevřel až Filip Smrčka ve 28. minutě po rohovém kopu, jemuž skvěle připravil akci Nikola Todorić.

S blížícím se koncem poločasu se ale nabízely i pozice pro Velké Meziříčí. Jen těsně nad mířil z hlavičky Jan Nedvěd, na jehož snahu navázal důraznou ranou Robin Demeter. Klíčový byl právě Vitásek v blanenské bráně, který svými reflexy zamezil všem střelám v cestě do sítě.

Krásný pokus si nachystal v úvodu druhé půlky Elekana. Dalekonosnou střelu z asi pětatřiceti metrů málem uklidil až za brankovou čáru, nicméně míč nakonec zastavilo břevno. Následovalo však vhazování Tomáše Chyly, které šikovnou patičkou prodloužil Štěpán Alexa k Machovi –⁠ ten následně upravil na 2:0.

Efektivita v útoku se potvrdila i po hodině hry, kdy Jiří Tulajdan skvěle naběhl na přihrávku Elekany z pravého křídla. Tímto momentem Blansko zvyšovalo už na 3:0 a sebevědomě kráčelo pro tři body. Definitivní tečku pak udělal samotný Elekana v nastavení druhého poločasu. K němu doskákal míč vápnem potom, co ho nikdo z hostů nezvládl zpracovat, a uzavřel na konečných 4:0.

Jasným vítězstvím se Blansko aspoň do neděle posunulo na čtvrtou příčku MSFL. O to, aby si přilepšilo ještě více, se jihomoravské mužstvo pokusí příští týden. V neděli 31. října nastoupí na hřišti silného Uničova.

Autor: Tadeáš Mima