Blansko

Dukla

1:0

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Dukla

1

0

vs

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Především spokojenost se třemi body vyzařovala po utkání s Velkým Meziříčím z Romana Šindelky, jehož svěřenci vyhráli poprvé od 24. dubna, kdy doma porazili 1:0 Žďár.
„Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Často jsme míč nakopávali. Potom jsme jej dali na zem, využívali více Davida Bednáře a hra vypadala jinak. Do druhého poločasu jsme šli se záměrem pohlídat rychlé kraje, které soupeř využíval. Bohužel jsem přesně neviděl situaci, která předcházela našemu faulu a standardní situaci, po níž přišlo vyrovnání. Naštěstí pak Kamil Janíček fantastickou střelou zajistil vítězství, které je pro nás velmi cenné,“ dodal k zápasu blanenský trenér.

Vítěznou trefu jeho svěřenci zaznamenali po ukázkové střele z dálky, k níž kouč neustále nabádá. „Máme nové míče, navíc kluky nabádám, aby stříleli i z větších vzdáleností, což se nakonec vyplatilo. Kamil Janíček má výbornou kopací techniku, což ukázal. Myslím si, že bychom měli střílet častěji navíc na takovém terénu, kdy je to pro brankáře hodně složité,“ nabízí recept Roman Šindelka.

Ten musel pro úvodní utkání sezóny oželet služby Michala Hájka, Jana Nečase, Radima Farníka i Martina Klimeše. „Farník i Nečas jsou zranění. Martin Klimeš s námi po zranění začal trénovat až v týdnu. Bohužel u Michala Hájka to byla trošku administrativní chyba, protože nepřišel z Prahy registrační průkaz. Asi je to trošku naše chyba, za kterou se mu omlouvám,“ vysvětlil absence blanenský trenér.

V kuloárech se stále spekuluje o možném návratu Zdeňka Traxla z Rakouska. „ Se Zdeňkem jsem v kontaktu asi měsíc. V Rakousku soutěž začíná až tento týden. Uvidíme, jestli se mi podaří jej přesvědčit, protože podle mě je to kvalitní útočník a v této soutěži navíc po boku Davida Bednáře by nám hodně pomohl,“ dodal Roman Šindelka.

Celý rozhovor s Romanem Šindelkou si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...